На Копенгагенському кінофестивалі 23 березня відбудеться світова прем'єра документальної стрічки Аліси Коваленко "З любов'ю з фронту". Стрічка номінована у категорії Dox:Award. Це відеощоденник, присвячений сину режисерки Тео.
Про це вона розповіла в етері програми "Культура на часі" на телеканалі Суспільне Культура.
Аліса Коваленко знімала своїх побратимів і посестер, а також розмови з їхніми дітьми. Ще вона знімала власні розмови із сином, який перебуває з батьком у Франції.
Сама режисерка називає стрічку "місточком пам'яті" між батьками, які стали військовими, та дітьми.
"Тож цей фільм для мене став передусім про те світло, ніжність, любов, що так важливо залишити в серцях наших дітей, наших близьких, попри смерть..." — зазначала вона раніше.
У ефірі Коваленко розповіла, що її син відреагував на стрічку "дуже емоційно, чуйно і з такою дорослістю, навіть такою екзистенційною дорослістю".
"У якийсь момент, де я у листах кажу про те, що для мене це важливе рішення — піти на фронт, щоб наші діти не пішли на фронт через 5–10–15 років, він до мене повернувся і сказав: «Мамо, будь ласочка, тепер я маю йти на фронт, не ти! Більше не ти!» І це було дуже боляче, але водночас було так щемко чути такий його емоційний відгук".
Вона додає, що це фільм не про фронт чи війну, в якій ми бачимо лише трагедію, а також про світлі моменти, любов та ніжність. І дуже цінно для неї те, що й син теж це відчув.
Копенгагенський міжнародний фестиваль документального кіно (Copenhagen International Documentary Festival, CPH: DOX) — щорічний міжнародний кінофестиваль, що проходить у Копенгагені (Данія) з 2003 року. Це найбільший фестиваль документального кіно у Північній Європі.
Що відомо про Алісу Коваленко
Аліса Коваленко – українська режисерка-документалістка й членкиня Європейської кіноакадемії, яка з перших днів повномасштабної війни доєдналася до лав Української добровольчої армії (УДА). Вона брала безпосередню участь у бойових діях на фронті в Київській та Харківській областях.
24 лютого 2016 року Аліса Коваленко випустила повнометражний документальний фільм "Аліса у країни війни" (у співавторстві з Любов'ю Дураковою). Це кінощоденник подорожі молодої режисерки Донбасом. У фільмі Аліса Коваленко зафіксувала полон у сепаратистів, бої у Слов'янську та оборону Донецького аеропорту. Фільм здобув численні нагороди за найкращий документальний фільм на міжнародних кінофестивалях: зокрема, на FIDADOC Agadir (Агадір, Марокко), DocsMX Mexico (Мехіко, Мексика) і головний приз Festival de cinéma et de Droits de l’homme de Paris & Barcelone (Париж, Франція).
Другий документальний фільм Аліси Коваленко "Домашні ігри" (2018) здобув дев'ять міжнародних нагород. Окрім цього, Українська кіноакадемія номінувала його в категорії "Найкращий документальний фільм" у 2019 році на Одеському міжнародному кінофестивалі. Стрічка розповідає про 20-річну футболістку з Києва, яка намагається вирватися зі злиднів завдяки футболу.
У лютому 2023 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася прем'єра документального фільму Аліси Коваленко "Ми не згаснемо". Сюжет стрічки розгортається на Донбасі 2019 року. У центрі оповіді — п'ятеро підлітків, які роздумують над своїм майбутнім на тлі війни.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media