Перейти до основного змісту

Одразу три українські фільми покажуть на Міжнародному кінофестивалі документального кіно в Салоніках

Кадр із фільму Катерини Горностай "Стрічка часу". надано авторками фільму

Документальні фільми "Спеціальна операція" режисера Олексія Радинського, "Стрічка часу" від Катерини Горностай та "Королеви радості" Ольги Гібелінди копродукції Суспільного покажуть на 27-му Міжнародному кінофестивалі документального кіно у Салоніках, що триває із 6 по 16 березня.

Про це йдеться в програмі кінофестивалю.

"Королеви радості" матимуть світову прем'єру на події, стрічка змагатиметься в секції "Новоприбулих" за "Золотого Александра". Режисеркою фільму стала Ольга Гібелінда, а продюсеркою — Іванна Хіцінська. Проєкт створили за копродукції Суспільного Мовлення. Стрічка розповідає про самопізнання, особисту свободу, силу спільноти й трьох українських квір-персон:

  • Монро — квір-персону і трансжінку;
  • Артура Озерова aka Aura, дреґ-квін, військового;
  • Олександра Даніліна aka Marlen Scandal, дреґ-артиста.
Стрічку "Королеви радості" покажуть в Салоніках. Кадр із фільму

Фільм Радинського "Спеціальна операція" покажуть у секції "Відкриті горизонти", де він змагатиметься за Приз глядацьких симпатій.

"Спеціальна операція" — це документальний фільм, створений на основі записів камер відеоспостереження, зроблених під час окупації Чорнобильської атомної електростанції в лютому 2022 року. Без діалогів і традиційного наративу фільм ставить глядачів у позицію свідків подій, показуючи, як російські військові діяли на території ЧАЕС.

Режисер Олексій Радинський називає свій фільм "доказом", де кожен кадр є свідченням воєнного злочину, а сам підхід до зображення подій спрямований на руйнування міфів про російську армію.

Кадр з фільму Олексія Радинського "Спеціальна операція", 2024 рік. Берлінале

"Стрічка часу" Катерини Горностай також змагатиметься в секції "Відкриті горизонти" за Приз глядацьких симпатій. Постер для стрічки створила харківська художня студія для дітей Aza Nizi Maza. Автором зображення став 11-річний Лев Давидченко, дизайнеркою — Даша Подольцева.

Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.

Постер до фільму "Стрічка часу", який намалював 11-річний Лев Давидченко з Харкова. aza_nizi_maza/Instagram

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції