Документальні фільми "Спеціальна операція" режисера Олексія Радинського, "Стрічка часу" від Катерини Горностай та "Королеви радості" Ольги Гібелінди копродукції Суспільного покажуть на 27-му Міжнародному кінофестивалі документального кіно у Салоніках, що триває із 6 по 16 березня.
Про це йдеться в програмі кінофестивалю.
"Королеви радості" матимуть світову прем'єру на події, стрічка змагатиметься в секції "Новоприбулих" за "Золотого Александра". Режисеркою фільму стала Ольга Гібелінда, а продюсеркою — Іванна Хіцінська. Проєкт створили за копродукції Суспільного Мовлення. Стрічка розповідає про самопізнання, особисту свободу, силу спільноти й трьох українських квір-персон:
- Монро — квір-персону і трансжінку;
- Артура Озерова aka Aura, дреґ-квін, військового;
- Олександра Даніліна aka Marlen Scandal, дреґ-артиста.
Фільм Радинського "Спеціальна операція" покажуть у секції "Відкриті горизонти", де він змагатиметься за Приз глядацьких симпатій.
"Спеціальна операція" — це документальний фільм, створений на основі записів камер відеоспостереження, зроблених під час окупації Чорнобильської атомної електростанції в лютому 2022 року. Без діалогів і традиційного наративу фільм ставить глядачів у позицію свідків подій, показуючи, як російські військові діяли на території ЧАЕС.
Режисер Олексій Радинський називає свій фільм "доказом", де кожен кадр є свідченням воєнного злочину, а сам підхід до зображення подій спрямований на руйнування міфів про російську армію.
"Стрічка часу" Катерини Горностай також змагатиметься в секції "Відкриті горизонти" за Приз глядацьких симпатій. Постер для стрічки створила харківська художня студія для дітей Aza Nizi Maza. Автором зображення став 11-річний Лев Давидченко, дизайнеркою — Даша Подольцева.
Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media