"Оскар-2025" за найкращий повнометражний документальний фільм отримала стрічка No Other Land ("Немає іншої землі"). Також у цій категорії була номінована "Порцелянова війна" про російсько-українську війну.
Над стрічкою працювала палестино-ізраїльська група.
Під час промови режисер наголосив, що "усі заручники мають повернутися додому". А також заявив, що потрібне дипломатичне розв'язання війни, "щоб обидва народи могли жити вільно".
У центрі документальної стрічки — Базель Адра, який протистоїть примусовому переміщенню палестинців ізраїльськими військовими в Масафер-Ятту, регіон на Західному березі річки Йордан. Він фіксує руйнування будинків та виселення жителів. Водночас він подружився з ізраїльським журналістом Ювалем, який допомагає боротьбі Базеля.
Серед претендентів у цій категорії були:
- Black Box Diaries;
- "Порцелянова війна";
- No Other Land;
- Soundtrack to a Coup d’Etat;
- Sugarcane.
Про фільм "Порцелянова війна"
Фільм розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.
До створення стрічки "Порцелянова війна" режисер Слава Леонтьєв та оператор Андрій Стефанів (які також є одними з головних героїв фільму) ніколи не займалися кіно. Більше про фільм — у матеріалі Суспільне Культура.
- Читайте також інтерв'ю з режисерами фільму "Порцелянова війна" Бренданом Белломо та Славою Леонтьєвим — "Важливо показувати цінності, те, що руйнується"
- "Одна і та сама тема не брала «Оскар» двічі": режисер номінованої на "Оскар" "Порцелянової війни" про просування фільму
Премія "Оскар"
Академію кінематографічних мистецтв і наук заснували 1927 року. Вона об'єднує понад 10 500 найуспішніших митців і лідерів кіноіндустрії. Саме ця організація заснувала і проводить кінопремію "Оскар" з 1927 року.
Україна вперше здобула "Оскар" у 2024 році – тоді фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" виборов нагороду як найкращий повнометражний документальний фільм.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media