У видавництві Folio вийшла друком збірка художниці та поетки Ніки Кожушко "Час починати танго". Вона загинула 30 серпня 2024 року внаслідок російського авіаудару по Харкову.
Про це розповів письменник Сергій Жадан у соцмережах.
"Книжка Ніки вже вийшла друком. Незабаром буде в книгарнях. Чекайте, читайте, пам'ятайте", — написав він.
Ніка Кожушко закінчила перший курс Харківського національного університету радіоелектроніки, брала участь у культурних заходах міста, активно популяризувала українську культуру, а також волонтерила у Літературному музеї в Харкові.
Один із її малюнків увійшов у 2022 році до збірки картинок до альбому гітариста гурту Queen Браяна Мея.
Художниця загинула 30 серпня 2024 року, під час російського масованого обстрілу міста керованими авіаційними бомбами.
Публікацією і поширенням творчого доробку Вероніки займається її батько, Ігор Кожушко. Саме він знайшов вірші та прозу її авторства.
"Ми з дочкою були настільки близькими, що навіть паролі у телефоні у нас були однакові. Я не знав про те, що вона пише, вона не розповідала ні мені, ні мамі. Виявилося, що у неї 72 аркуші формату А4 маленьким 11-м шрифтом, її вірші та її проза", — розказав батько художниці.
Упорядкував книжку та написав передмову до неї сам Сергій Жадан. А харківський художник Гамлет Зіньківський написав післямову.
"У збірці представлено літературні та графічні твори юної авторки — щирі, самобутні, пронизливі. Вона могла ввійти в історію як одна з яскравих представниць нової української культури, але злочинні дії режиму РФ обірвали життя талановитої мисткині", — зазначено на сайті видавництва.
Раніше стало відомо, що Харківський літературний музей, благодійний фонд "Ніка генерація" та благодійний фонд Сергія Жадана заснували щорічну премію для молодих митців — "Генерація Ніка".
Її присуджуватимуть художникам та літераторам віком від 16 до 21 року за "творчий дух неспокою, сміливість і небайдужість". Перша церемонія нагородження відбудеться 19 травня 2025 року в Харкові, у день народження мисткині.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media