Перейти до основного змісту

Порятунок заради кохання: через жаб та амфібій у Великій Британії перекрили вулицю до 23 березня

Порятунок популяції жаб у Англії. Cуспільне

Спеціально для Суспільне Культура редакторки проєкту "Колайдер" розповідають найромантичнішу новину до Дня Святого Валентина.

Як повідомляє BBC, у британському місті Бат щороку перекривають дорогу перед Днем святого Валентина. Цього року дорогою не можна буде користуватися до 23 березня.

Все заради розмноження жаб, ропух і тритонів. В цей час тварини активно переселяються до озера, щоб паруватися та відкладати яйця.

Раніше 68 % амфібій гинуло на дорозі.

З 2003 року волонтери почали перекривати рух авто на шість тижнів. Патрульні вдень і вночі охороняють жаб'ячу стежку, а також переносять тваринок, що загубилися, у безпечне місце.

Для цього вони користуються спеціальними безлатексними рукавичками, щоб уникнути впливу хімічних речовин на тварин, і безпечно транспортують тих у відрах до спеціальних місць випуску.

Цього року група порятунку жаб — Charlcombe Toad Rescue — сподівається допомогти понад 3000 амфібій, повідомляє The Independent.

"Через зміну клімату дедалі важче передбачити пікові періоди міграції амфібій, тому шеститижневе перекриття дороги справді має значення", – зазначила Гелен Гоббс, учасниця Charlcombe Toad Rescue Group. За її словами, ініціатива перекривати вулицю — це "справжній прорив".

З 2024 року показник жаб'ячої смерті знизився до 6 %. Тож така турбота допомагає зберегти життя 94 % амфібій. Й робить цей світ трішки добрішим.

У Великій Британії діє понад 200 патрулів, які допомагають амфібіям під час міграційного сезону.

Чарлкомб-лейн (Charlcombe Lane) — це мальовнича дорога, розташована поблизу міста Бат у графстві Сомерсет, Англія. Вона проходить через сільську місцевість довкола пагорбів та долин.

Чарлкомб-лейн. Goggle Maps/скриншот

Саме місто Бат розташоване в південно-західній Англії. Воно засноване як спа-курорт під назвою Aquae Sulis у 60 році нашої ери, місто стало популярним у XVIII столітті завдяки своїм термальним джерелам. Відоме своїми римськими лазнями та георгіанською архітектурою, серед них — Римські лазні, Батське абатство та Королівський півмісяць. У 1987 році Бат внесли до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Це не єдиний проєкт зі збереження популяції амфібій. Так, зокрема, по всій Європі діє ініціатива Life Amphicon: вона спрямована на відновлення та збереження життєво важливих місць існування, таких як водно-болотні угіддя, ставки та ліси. Також ведеться боротьба з основними загрозами для амфібій — забрудненням, знищенням середовища існування та впливом інвазійних видів, що значно скоротили їхню чисельність.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції