Перейти до основного змісту

Картину Ель Греко зняли з аукціону після втручання румунського уряду — там вважають, що полотно належить Румунії

Картина Ель Греко "Святий Себестьян". Facebook/Marcel Ciolacu

З аукціону Christie's в Нью-Йорку зняли з торгів головний лот — картину грецького художника іспанського Відродження Ель Греко "Святий Себастьян". Її продаж заблокував уряд Румунії, оскільки вона нібито є частиною румунської спадщини.

Про це 6 лютого розповідає The Art Newspaper.

"Christie's серйозно ставиться до таких питань і з міркувань обережності відкликає лот на цей час. Ми з нетерпінням чекаємо на продаж цієї унікальної та дивовижної роботи пізніше", — зазначив представник аукціонного дому.

Як зазначали в каталозі Christie's, король Румунії Кароль I придбав картину в 1898 році й наступного року заповів її інституції румунської корони. Картина покинула країну в 1947 році, а у 1976 році право власності перейшло до галереї Wildenstein & Co в Нью-Йорку.

У 2010 році картину придбали для анонімного колекціонера, який і передав полотно на ці торги. Початково полотно оцінювали у 7–9 мільйонів доларів.

"Той факт, що аукціон був зупинений, є першим кроком на шляху до остаточного повернення цієї картини, яка однозначно є власністю румунської держави. Після десятиліть настав час, щоб ця незамінна картина повернулася на своє законне місце в національній художній колекції та до румунського народу", зазначив прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку.

Christie's зберігатиме картину до 28 лютого, протягом цього часу румунська держава буде вести судовий процес щодо картини.

Хто такий Ель Греко

Ель Греко (справжнє ім'я Доменікос Теотокопулос) був грецьким художником, скульптором і архітектором іспанського Відродження.

Драматичний та експресіоністичний стиль Ель Греко викликав подив у його сучасників, але знайшов визнання у XX столітті. Митця вважають попередником експресіонізму та кубізму, а його особистість і роботи були джерелом натхнення для поетів та письменників.

Картину "Святий Себастьян" Ель Греко створив приблизно між 1610–1614 роками. Вважається, що овальна картина із зображенням замученого святого перебувала в майстерні художника в Толедо на момент його смерті.

Перший монарх Румунії король Кароль І почав активно купувати твори мистецтва для Королівської колекції у 1879 році, щоб прикрасити палаци. Він особливо цінував іспанський живопис, тому володів кількома картинами Ель Греко, більшість з яких належала королю Франції Луї-Філіпу (1773–1850).

Сьогодні в Національному художньому музеї Румунії зберігаються три роботи Ель Греко, всі з колишньої королівської колекції.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції