Гільдія авторів США розробила ресурс Human Authored, який дає змогу зареєструвати книги, створені людиною, й дає можливість згенерувати спеціальний логотип, який позначатиме авторство.
Про це повідомляє The Guardian.
Американська Гільдія авторів, яка відстоює права письменників і свободу слова, створила онлайн-портал для членів організації, щоб вони могли підтвердити що їхня робота "походить від людського інтелекту", а не створена штучним інтелектом.
Human Authored дозволить зареєструвати в електронній базі творів ті, які створили люди. Вона генеруватиме спеціальний логотип, який це позначатиме, надалі його можна буде розміщати на обкладинках книг, рекламних матеріалах.
Виконавча директорка Гільдії авторів Мері Розенберг стверджує, що творці (які претендують на те, щоб їхні твори мали позначку Human Authored) не обов'язково повинні відмовитися від використання ШІ. Вона вважає, що використання ШІ як допоміжного інструменту для перевірки орфографії чи дослідження є цілком належним. Проте сертифікація передбачає, що саме літературна частина твору виконана "людським інтелектом".
Доступ до авторизації творів на Human Authored зараз є тільки у членів Гільдії авторів США. Після реєстрації патенту на цю розробку доступ до неї відкриють для авторів, які не є членами цієї організації.
Митці проти штучного інтелекту
У жовтні 2024 року понад 10 500 акторів, музикантів та письменників підписали відкритий лист, у якому засудили неліцензійне використання їхніх творів для розроблення систем штучного інтелекту, як-от ChatGPT від компанії OpenAI.
Звернення підписали такі зірки світового масштабу, як Бйорн Ульвеу з гурту ABBA, Том Йорк із Radiohead та Роберт Сміт із The Cure; британський письменник Кадзуо Ішіґуро; акторка Джуліанна Мур тощо.
Раніше Суспільне Культура розповідало, що у мережі оприлюднили документ із 16 тисячами імен художників, роботи яких нібито використовували для тренування моделі ШІ Midjourney.