Перейти до основного змісту

Вперше поза межами Амстердаму: у Нью-Йорку відтворили сховище, де Анна Франк переховувалася від нацистів

Виставка, присвячена родині Анни Франк, у Нью-Йорку. Facebook/Anne Frank House

У Нью-Йорку до 30 квітня триватиме виставка, присвячена Анні Франк. В експозиції відтворили кімнати, де дівчинка з батьками переховувалися від нацистів — вперше поза межами музею в Амстердамі.

Про це 27 січня розповідає CNN.

Виставку відкрили у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в нью-йоркському Центрі єврейської історії.

Експозиція розказує історію життя родини Франків через фотографії та оригінальні предмети, що належали родині (рукописні нотатки, багаж, письмовий стіл, транзитний пропуск тощо).

Окрім того, відтворили кімнати, де сім'я переховувалася від нацистів. Сховище складається з трьох невеликих кімнат, які слугували спальнями та їдальнею.

Як пояснюється в аудіогіді, Анна ділила кімнату зі старшим чоловіком, який не був членом сім'ї, і розвісила на стінах фотографії знаменитостей початку 40-х років (Голлівуду та членів королівської родини).

Це вперше, коли експозицію можна побачити поза межами Будинку Анни Франк в Амстердамі.

Організатори зазначають, що не намагалися зімітувати оригінальну виставку, але старалися відтворити події, які сформували життя дівчини.

Виставка, присвячена родині Анни Франк, у Нью-Йорку. Facebook/Anne Frank House

Виставка, присвячена родині Анни Франк, у Нью-Йорку. Facebook/Anne Frank House

Анна Франк — єврейська дівчинка, сім'я якої у 1933 році втекла з Німеччини до Нідерландів, де їх і застала окупація.

Родина переховувалася в Амстердамі протягом 25 місяців, але зрештою їхній притулок розкрили та відправили до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берген-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.

Сама Анна загинула у концтаборі, а її батько, Отто Франк, пізніше опублікував книжку з її записами "Щоденник Анни Франк".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції