Перейти до основного змісту

Одна із найдавніших у світі отрут для стріл знайдена в Південній Африці: про що свідчить дослідження, яке вели 40 років

Зображення кістки антилопи з отруйними наконечниками стріл. I Science

У печері Крюґера в ПАР ідентифікували стегнову кістку антилопи з вміщеними всередину наконечниками стріл, які згідно з хімічними аналізом містили отруту, створену на основі рослин.

Про це повідомляє Arkeonews.

Ще у 1983 році в печері Крюґера в Південній Африці археологи віднайшли стегнову кістку антилопи. У її кістковій порожнині було три наконечники стріл.

Цей артефакт перебував у Вітватерсрандському університеті понад 40 років.

Команда університету, на чолі з доцентом Джастіном Бредфілдом, провела хімічний аналіз наконечників стріл та виявила, що вони отруйні. Зазначають, що отрута складається зі щонайменше двох токсичних рослинних інгредієнтів, зокрема в ній містяться серцеві глікозиди, що порушують роботу серця. Також у наконечниках були дигітоксин і строфантидин, рецинолева кислота, що є побічною речовиною лектину рецину.

Важливо й те, що жоден із видів рослин, який міг містити ці токсини, не є звичним для ареалу печери Крюґера. Це означає, що інгредієнти походять із віддалених місць та могли бути отриманими через торгові шляхи.

Ця знахідка вказує, що люди 7000 років тому розумілися на рослинах та отрутах, а також застосовували ці знання для мисливства.

Поруч із печерою є вицвілі наскельні малюнки, де переважно показані людські фігури, звірі та птахи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції