Ілюстрований готичний рукопис-молитовник XV століття "Розкішний часослов герцога Беррійського" стане доступний публіці літом 2025 після тривалої реставрації.
Про це повідомляє The Guardian.
Сторінки з "Розкішного часослова герцога Беррійського" — майстерно прикрашеного молитовника XV століття — будуть виставлені в Шато де Шантії, на північ від Парижа, після реставрації.
Рукопис був недоступний навіть спеціалістам-науковцям від 1980-х років.
Його створили на замовлення герцога Беррі, брата Короля Франції Карла V.
Рукопис, який має 416 сторінок, ще називають "Книгою годин". В ній містяться молитви, які потрібно читати в кожну канонічну годину дня також в ній є календар церковних свят і днів пам'яті святих.
В ньому є 131 мініатюра, 300 каліграфічних великих літер, окантувань, для створення яких використали дорогі пігменти.
Манускрипт інкрустований золотом на тонких пергаментних сторінках із телячої шкіри. Є ілюстрації селян, які займаються землеробством, дворян та зображення традиційних релігійних сцен.
Книгу створили три брати — Пол, Йоган, Герман Лімбурги — з Голландії. "Книга годин" вважається їхнім найвизначнішим твором.
Місце перебування "Розкішного часослова герцога Беррійського" 40 років після смерті Беррі залишалося невідомим. У 1485 році його придбав Карл, герцог Савойський. Він доручив Жану Коломбу завершити цю роботу. Потім твір передавали в знатні родини в Італії, Нідерландах, Франції.
У 1856 році манускрипт з'явився у Твікенгемі в будинку Анрі, герцога Омале. Він повернувся до Франції в 1877 році та привіз "Розкішний часослов герцога Беррійського" в Шато Шантії, де пам'ятка зберігається досі.
Зображення замку з цієї книги надихнули на створення Замку сплячої красуні в паризькому "Діснейленді".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media