Збереження українських культурних артефактів буде одним із ключових питань "Культурного Рамштайну", який відбудеться на початку лютого.
Про це розповів міністр культури Микола Точицький в проєкті "Карп'як на Суспільному".
Очільник Міністерства культури та стратегічних комунікацій розповів, що уряд активно працює над створенням сховищ подвійного призначення: для збереження і людських життів, і культурних артефактів.
Наразі вже затверджено два масштабні плани таких укриттів: розташування не розголошують, проте будівництво невдовзі почнеться.
За словами міністра, таких місць в Україні критично не вистачає. І це питання порушуватимуть на так званому "Культурному Рамштайні", який відбудеться в Україні на початку лютого.
"Це буде конференція на рівні міністрів культури, де ми поговоримо про українську культурну спадщину, наші проблеми та як ми на них реагуємо, яка допомога нам потрібна", — прокоментував Точицький.
Міністр додав, що переговори про збереження культурної спадщини ведуть щодня — з Польщею, Данією, США, Італією та іншими іноземними партнерами. Зокрема, йдеться про те, щоб експонувати вже евакуйовані артефакти (а це понад 520 тисяч об'єктів із прифронтових зон).
"Культурний Рамштайн" стане продовженням минулорічних напрацювань МКСК у Неаполі, коли збереження артефактів України обговорювали з міністрами культури країн "Великої сімки"; та подібної конференції у Вільнюсі. Захід на початку лютого — це "логічне підведення до конкретних завдань і стратегій".
"Ми в ситуації, коли міжнародне право цілком порушене країною-агресором та кількома її сателітами. Як на початку Другої світової війни — війною пахне не лише в Україні. Тому кожен з моїх євроатлантичних колег має бути свідомим щодо того, що їхній культурний спадок треба гарантувати від руйнації, мати партнерів для захисту або необхідні сховища", — наголосив Микола Точицький.
Дивіться повне інтерв'ю з Миколою Точицьким сьогодні о 22:15 в проєкті "Карп'як на Суспільному" в ефірі телеканалу Перший та Youtube-каналі Суспільне Новини.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media