Машинописні чернетки Боба Ділана до його пісні Mr Tambourine Man (1965) продали на аукціоні за понад $500 тисяч.
Про це повідомляє The Guardian.
На аукціоні Julien's з молотка пішло 60 лотів, пов'язаних зі співаком. 50 з них належало до особистої колекції американського музичного журналіста Ела Ароновіца.
Зокрема, продано два жовті аркуші паперу з трьома варіантами тексту пісні Mr Tambourine Man та коментарями до третьої версії. Вартість чернеток сягнула $508 тисяч.
У 1964 році Боб Ділан мешкав у будинку Ела Ароновіца у Нью-Джерсі. Однієї ночі Ароновіц прокинувся й побачив, що Ділан, якому тоді було 22 роки, спить на своєму дивані, а текст пісні Mr Tambourine Man — зім'ятий у сміттєвому відрі. Музикант провів усю ніч, вдосконалюючи текст нової пісні, а ранні чернетки викинув. Ароновіц зберіг їх.
Які ще лоти продали на аукціоні
Серед інших цінних лотів — олійна картина Боба Ділана з його автографом, яку продали за $260 тисяч. На ній зображена кубістська композиція з фігур у яскравих кольорах. Музикант створив цю роботу після того, як перша дружина Сара подарувала йому олійні фарби на 27-й день народження.
Також на аукціоні продали:
- електрогітару Fender Telecaster 1983 року випуску ($222 тисячі);
- джинсову куртку Levi's, прикрашену оксамитом, мереживом та нашивками, яку співак носив у 1987 році в музично-драматичному фільмі Hearts of Fire ($25 400);
- кілька ескізів Ділана, зокрема зображення руки на блокноті з нью-йоркського готелю "Плаза" ($88,900);
- афішу 1963 року з першого великого хедлайнерського виступу Боба Ділана в нью-йоркській ратуші;
- ранні архівні фотографії;
- підписану губну гармоніку;
За даними Julien's Auctions, колекція з 60 лотів принесла майже $1,5 мільйона.
Виконавчий директор і співзасновник аукціонного дому Мартін Нолан прокоментував захід:
"Для нас велика честь виставити цю справді унікальну колекцію з такою кількістю історичних речей Боба Ділана від «дідуся» рок-журналістики Ела Ароновіца. Сьогоднішній аукціон лише підсилює надзвичайний вплив і вічну любов людей до Ділана, яка передається через покоління".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media