Перейти до основного змісту

У Латвії відкрили "Українську книгарню", а в Естонії студенти в Тарту вивчатимуть українську історію та культуру

Українські книжки. Колаж: Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

У Тартуському університеті в Естонії запустили англомовний онлайн-курс про Україну. А в Ризі (Латвія) відкрили "Українську книгарню", яка продає книжки українською мовою.

Про відкриття онлайн-курсу в Тартуському університеті повідомив 6 січня Конгрес українців Естонії: записатися на курс можна до 16 лютого, однак кількість учасників обмежена — 500.

Він розрахований на "всіх, хто цікавиться Україною, особливо для громадян із глобальною освітою, які можуть залучатися до концепцій і моделей соціальних наук". Однак через російське вторгнення до України студентів з Росії не прийматимуть.

Курс складається з 4 модулів та 16 тем, що стосуватимуться української:

  • історії та ідентичності,
  • культури,
  • суспільства,
  • політики,
  • опору у війні,
  • європейської інтеграції,
  • цифрової трансформації,
  • майбутніх перспектив України.

Кожну лекцію читатиме окрема людина — експерт чи експертка з конкретної теми. Серед лекторів, зокрема, посол Естонії в Україні Герт Антсу.

А у Ризі відкрили "Українську книгарню", яка продає книжки українською мовою — спочатку це була сторінка в Instagram, а тепер працює повноцінний сайт. Нині засновники шукають приміщення, щоб мати змогу фізично розмістити книжки.

Найпопулярнішими книжками стали:

Засновник Артем Чуйко зазначає, що у Латвії найкраще серед українських авторів знають Лесю Українку, Сергія Жадана та Оксану Забужко.

Книгарня також співпрацює з видавництвом при Гарвардському університеті, яке займається перекладами українських книжок англійською.

Сторінка "Української книгарні" в Instagram. Скриншот зі сторінки в Instagram

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції