Перейти до основного змісту

Яремчук та Маріуполь: які українські документальні стрічки зібрали у прокаті найбільше

Кадр з документального фільму про Назарія Яремчука. Кадр з фільму "Яремчук: Незрівнянний світ краси"

Найкасовішою українською документальною стрічкою став фільм "Яремчук: Незрівнянний світ краси" Артема Григоряна, на другому місці — "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова.

Про це розповідає Forbes.

Фільм про Назарія Яремчука зібрав у прокаті українськими кінотеатрами 15,9 млн грн — це зробило його найкасовішим українським документальним фільмом.

Стрічка показує історію першої української попзірки — Назарія Яремчука. Через спогади близьких, особисті щоденники та хроніки глядачі пригадають перемогу музиканта на конкурсі "Пісня-71" з "Червоною рутою", загибель Володимира Івасюка, гастролі іншими континентами та виступи у Чорнобилі.

Назарій Яремчук. Фото: Збруч

Стрічка "20 днів у Маріуполі" зібрала більшу частину каси (понад 6 млн грн) після того, як отримала "Оскар", а загалом їй вдалося заробити 8,7 млн грн, забезпечивши собі 2 місце у рейтингу.

До виходу стрічки у 2022 році довгий час список очолював фільм "Юкі" Володимира Мули — історія про українських хокеїстів, чемпіонів НХЛ. За рік прокату картина заробила понад 500 тисяч. Фільму Чернова знадобилося лише чотири дні, щоб обігнати її.

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Фільм також отримав премію BAFTA, а Мстислав Чернов — премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

"20 днів у Маріуполі" один з найкасовіших українських документальних фільмів. Кадр з фільму "20 днів у Маріуполі"

Також до п'ятірки українських документальних фільмів, які зібрали найбільший боксофіс, належать:

  • "Ми були рекрутами" Любомира Левицького — про 3-тю окрему штурмову бригаду (5,2 млн грн у прокаті);
  • "Ми, наші улюбленці та війна" Антона Птушкіна (4,6 млн грн);
  • "Підйомна сила" про армійську авіацію ЗСУ, (2,1 млн грн).

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції