Американська кураторка Наомі Беквіт очолить шістнадцяту виставку "Документа", яка відбудеться у 2027 році в німецькому місті Кассель. Беквіт, яка обіймає посаду заступниці директора та головної кураторки Музею Соломона Ґуґґенгайма, стала другою представницею США на чолі цієї ключової події сучасного мистецтва.
Про це повідомляє ArtReview.
Наомі Беквіт обрали художньою директоркою "Документи 16" з-поміж п'яти фіналістів. Вона обіймає посаду заступниці директора та головної кураторки Музею Соломона Ґуґґенгайма з червня 2021 року. До цього вона працювала в Музеї сучасного мистецтва Чикаго (MCA) з 2011 року, де організовувала виставки та публікації, присвячені питанням ідентичності та впливу культури темношкірих людей на багато дисциплінарні практики у сучасному мистецтві.
На пресконференції в Касселі Беквіт зазначила:
"Це був шок і несподіванка, але водночас велика радість. Я захоплююся концепцією Документи з моменту, коли вперше з нею ознайомилася. Жоден інший проєкт у світі не дає такого простору для глибоких роздумів, досліджень та співпраці з митцями. Я рада вивчати Кассель, працювати з командою та переосмислювати глобальні мистецькі практики з цього унікального міста".
Обирав кураторку комітет із шести експертів, серед яких були:
- Їлмаз Дзевіор, директор Музею Людвіґа в Кельні;
- Серджіо Едельштейн, засновник Центру сучасного мистецтва в Тель-Авіві;
- Н'Гоне Фолл, незалежна кураторка та екскомісарка Africa2020 у Франції;
- Ґрідтія Гавівонґ, художня директорка Jim Thompson Art Center у Бангкоку;
- Мамі Катаока, директорка Музею сучасного мистецтва Мори в Токіо;
- Ясміль Реймонд, незалежна кураторка та колишня директорка Portikus у Франкфурті.
"Документа 15", попередня виставка, супроводжувалася численними скандалами, пов’язаними з антисемітизмом у роботах кураторського колективу Ruangrupa. Після цих подій відбірковий комітет попереднього складу подав у відставку, заявивши, що у Німеччині більше немає умов для відкритого обміну ідеями.
Крім того, вперше в історії "Документи" запровадять кодекс поведінки для художнього директора. Голова наглядової ради Свен Шоллер підкреслив, що цей кодекс ґрунтуватиметься на "гарантії свободи творчості, повазі до людської гідності та захисті від дискримінації".
"Документа 16" розпочнеться у 2027 році.
Про "Документу"
"Документа" (documenta) — одна з найбільших виставок сучасного мистецтва, що відбувається раз на 5 років у німецькому місті Кассель. Виставка заснована в 1955 році в Касселі Арнольдом Боде. Вона мала на меті продовжити традицію авангардистських виставок, перервану нацистами, і стала символом подолання нацистської ідеології в мистецтві.
Перша виставка привернула понад 130 тисяч відвідувачів і зробила художників головними героями експозиції, підкреслюючи їхню роль як нових культурних лідерів після диктаторських режимів.
З часом "Документа" стала важливою платформою для глобальних художніх практик, що порушують актуальні соціальні, політичні та культурні питання, ставши місцем для публічних дискусій і нових художніх підходів.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media