Перейти до основного змісту

У TikTok заявляють, що Сенат США порушив Першу поправку, змушуючи продати застосунок. Верховний суд розгляне питання

У Верховному суді США розглянуть питання заборони TikTok 10 січня. TikTok

У Верховному суді США заслухає заяву китайської компанії ByteDance щодо блокування закону, який зобов'язує її продати TikTok із міркувань національної безпеки. Слухання пройде 10 січня.

Про це 19 грудня розповідає Reuters.

TikTok і ByteDance 16 грудня звернулися до Верховного суду з проханням призупинити дію закону, який, на їхню думку, порушує захист свободи слова відповідно до Першої поправкиВона проголошує загальні свободи громадян США, гарантуючи, що Конгрес не буде видавати закони щодо заборони або впровадження будь-якої релігії; які будь-яким чином обмежують свободу слова, преси, зборів та обмежувати право народу звертатися до Уряду з петиціями про задоволення скарг. до Конституції США.

"Ми віримо, що суд визнає заборону TikTok неконституційною, щоб понад 170 мільйонів американців на нашій платформі могли продовжувати користуватися своїми правами на свободу слова", — заявили в компанії.

Компанія також заявляє, що закриття TikTok навіть на один місяць призведе до втрати близько третини американських користувачів і підірве його здатність залучати рекламодавців і наймати творців контенту та талановитих працівників.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл закликав Верховний суд відхилити будь-яку затримку, порівнявши TikTok із закоренілим злочинцем.

Натомість Апеляційний суд округу Колумбія у Вашингтоні 6 грудня відхилив аргументи компаній щодо Першої поправки до Конституції. Там зазначили, що вона існує для захисту свобод громадян США, тому уряд діяв виключно для захисту цієї свободи "від іноземної держави-супротивника і для обмеження можливості цього супротивника збирати дані про людей у Сполучених Штатах".

Чому TikTok хочуть заблокувати в США

У квітні 2024 року Сенат США ухвалив закон, який зобов'язує ByteDance продати популярну соціальну мережу TikTok, щоб уникнути її заборони. Згідно із законопроєктом, ByteDance має на це дев'ять місяців.

Штати звинувачують TikTok у тому, що завдяки застосунку Китай отримує дані американців та поширює пропаганду, а також використовує спеціальне програмне забезпечення, щоб діти проводили якнайбільше часу на платформі.

Водночас TikTok заперечує, що ділився або коли-небудь ділитиметься даними, схарактеризувавши заборону як "радикальний відхід від традиції цієї країни відстоювати відкритий Інтернет".

ByteDance навіть подала до суду, сподіваючись скасувати це рішення.

Речник TikTok Майкл Г'юз заявив, що "ми просимо суд зробити те, що він традиційно робить у справах про свободу слова: застосувати найсуворішу перевірку заборон на висловлювання і зробити висновок, що вони порушують Першу поправку до Конституції".

Однак комітету Палати представників Конгресу США з питань Китаю звернувся до компаній Google та Apple, щоб ті були готові видалити застосунок 19 січня 2025 року.

У 2020 році Дональд Трамп уже намагався заблокувати завантажувати американцям WeChat і TikTok, оскільки ці програми нібито зчитують конфіденційну інформацію. Однак ще під час президентської кампанії 2024 року він змінив свою позицію та пообіцяв, що спробує врятувати соцмережу. Трамп заявив, що у нього є "тепле місце в моєму серці для TikTok" і що він "подивиться" на це питання.

Повідомляють, що він навіть зустрівся з виконавчим директором TikTok Шоу Зі Чу в понеділок, 16 грудня.

Трамп переймає посаду 20 січня, на наступний день після закінчення терміну, передбаченого законом для продажу TikTok.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції