Перейти до основного змісту

Показ еротичного фільму "Останнє танго в Парижі" скасували через протести активісток: що їх обурило

Скриншот з трейлеру фільму "Останнє танго в Парижі" 1972 року. IMDB

Показ еротичної драми "Останнє танго в Парижі" Бернардо Бертолуччі в Паризькій сінематеці скасували через тиск правозахисниць. Активістки звинуватили організаторів у відсутності контексту щодо скандальної сцени, знятої без згоди акторки Марії Шнайдер.

Про це повідомляє Euronews.

Паризька сінематекаОдин із найбільших кіноархівів світу була змушена скасувати запланований на неділю, 15 грудня, показ фільму "Останнє танго в Парижі" (1972) в межах ретроспективи творчості американського актора Марлона Брандо. Після показу планували обговорення проблем, які порушують у фільмі. Рішення скасувати ухвалили після протестів жіночих правозахисних груп та загрози "потенційних ризиків безпеці".

Директор Сінематеки Фредерік Бонно пояснив, що саме загроза насильства підштовхнула до скасування:"Ми кінотеатр, а не фортеця. Ми не можемо ризикувати безпекою нашого персоналу та глядачів. Показ і обговорення фільму стали б непропорційним ризиком".

У фільмі "Останнє танго в Парижі" розповідають про стосунки літнього американця та молодої жінки. Особливий резонанс викликала сцена сексуального насильства, знята без попереднього узгодження з акторкою Марією Шнайдер. Саме цей епізод, як стало відомо пізніше, викликав у акторки сильний стрес і відчуття приниження.

Французька акторка та активістка Жюдіт Годреш, одна з лідерок руху #MeToo у Франції, розкритикувала Сінематеку за "неприпустимий підхід" до фільму та закликала переглянути ставлення до акторок, які стали жертвами насильства:"Настав час прокинутися і поводитися гуманно з 19-річними акторками, як це варто було зробити з Марією Шнайдер."

"Колектив 50/50", що виступає за гендерну рівність у кіно, також закликав організаторів забезпечити "шанобливий і вдумливий контекст", тобто подати позицію Шнайдер заразом із демонстрацією стрічки.

Історія Марії Шнайдер, якій було лише 19 років на час зйомок, знову отримала розголос завдяки нещодавньому документальному фільму "Марія", де вона розповідає про емоційну травму, спричинену знаменитою сценою.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції