Перейти до основного змісту

Колядки, новинки від учасників нацвідбору та трохи ностальгії — релізи тижня від Artилерії

Багато колядок, новинки від учасників нацвідбору та трохи ностальгії — релізи тижня від Artилерії. Колаж: Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

Це наша остання добірка релізів цього року. Тому сьогодні проєкт "Artилерія" ділиться з вами найкращою святковою (і не дуже) музикою та готується підбивати підсумки року.

МУР — Pax Romana (LP)

У "МУРі" багато думали про Римську імперію. Гурт, що запам'ятався популяризацією української літератури, неочікувано змінив вектор на філософське дослідження природи влади. А, може, це усе ще альбом про деспотичну імперію, як і попередній?

Пиріг і Батіг — Колядницький (LP)

Мар’ян Пирожок наколядував аж цілу годину теплого та рідного різдвяного настрою. Після прослуховування хочеться вірити в диво та чекати на вініловий реліз альбому. Звучить, як чудовий привід зібрати родину на свята не перед телевізором, а перед програвачем.

“У колядках можна простежити духовну еволюцію, а поза тим — певну теософську революцію”, — наголошує Мар’ян.

Гордій Старух — Світло (LP)

Гордій Старух також не відстає від колег-фольклористів та випускає великий альбом різдвяних пісень. Але у кого ще є така крута колісна ліра, як у нього? І якщо більшість різдвяної музики цьогоріч пасує більше до тихої вечері, то під пісні Старуха так і тягне до танцю.

To Eternity — Еллі (EP)

Даніель Отуоньє повертає нас у літо чотирма фанковими поппіснями. Наївні й милі тексти на англо-українському суржику та легкий інструментал — це все ми вже чули у творчості Даніеля. Але хіба таке може набриднути?

Liia — Сухоцвіти (EP)

Співачка об'єднує свої пісні "Дарниця" і "Листи" у цілісну картину та доповнює її ще чотирма треками. Мініальбом можна назвати концептуальним та навіть сюжетним, адже кожна пісня відображає певний етап співзалежних стосунків.

"Разом із цим релізом прийшов час поділитись своєю історією зі світом, звільнити себе та загоїти зламані крила", — ділиться авторка.

Shmiska — DVD

Shmiska вчергове підкорює TikTok і збирає 3000 відео під звуком із фрагментом пісні. Порівнюючи міжособистісні перипетії з несправністю DVD-програвача, Рене шукає вихід емоціям, які її переповнюють.

"Ремонтний безлад на дві дії", — так вона описує свою роботу.

BAH.ROMA — На глибині

Нова пісня Романа Бахарєва теж встигла завіруситися ще до свого офіційного релізу. Ідея перекласти один зі своїх найпопулярніших хітів з минулого життя прийшла Роману під час збору на потреби "Азову".

"Ми швидко зібрали навіть більше — я звернувся на ту ж студію, де створював пісню у 2015 році, ми знайшли інструментал і я записав новий вокал. Наче знов поринув у ті часи. Наче вона завжди звучала українською", – розповідає BAH.ROMA.

Lama — Тішу

У своїй єдиній пісні за цей рік Lama тішить себе надіями та силою любові. Звук тут тяжіє в бік синт-попу і сильно контрастує з тяжким та злободенним текстом. Пісня точно відгукнеться усім, хто зараз чекає на повідомлення у відповідь або принаймні на дві галочки у месенджері.

Марія Квітка, Bunht — Сама

Фольклористка та співачка Марія Квітка заручається допомогою саундпродюсера Ярослава Татарченка та випускає пісню на тему втрати та горя. Попри те, що текст написала сама Марія, підхід до вокалу та сонграйтингу створює відчуття того, ніби слухаєш народну пісню. Це тільки підкреслює універсальність досвіду втрати, який зараз проживають мільйони українок та українців.

Плерома — Я ненавиджу себе

Київські панки з "Плероми" стикаються із завищеними очікуваннями в стосунках, і це виливається у конфлікт із самою своєю суттю. Для "Плероми" це перший реліз, випущений без допомоги лейблу. Також гурт анонсує новий альбом, який вийде цього місяця.

Badactress — Не раз чаруй

Badactress ділиться своїми песимістичними прогнозами на новий рік у форматі речитативу. Гра зі словами в назві й багатоповерховий сарказм чудово характеризують той святковий настрій, який ми всі відчуваємо десь між тривогами та особистими проблемами.

Love, Mary — Знак

Love, Mary ігнорує знаки від долі, а потім жалкує про це.

"Інколи мені навіть важко її слухати, але є й гарний бік цього досвіду — я навчилась розуміти знаки і правильно їх трактувати", — ділиться Марія Поліщук.

Настрій композиції ніби натякає, що щось не так — напружений електронний бас доходить до кульмінації десь під кінець та вибухає важкою гітарною партією.

Відчувай! — Міміка

Київський поппанк-гурт "Відчувай!" тішить нас уже п'ятою обкладинкою з рожевим динозавром. Доповнивши звичний жіночий вокал ще й чоловічим бек-гроулом, нам намагаються пояснити труднощі невербальної комунікації. Адже те, що можна прочитати на обличчі, неможливо передати навіть двома гучними голосами.

Grayshapes — Крик

Grayshapes кричать у стилі пізніх Korn, розбавляючи метал-вокал елементами електроніки. Чимось це нагадує цьогорічний альбом RUSIIICK та Misha Substance — драйвово, маскулінно, і викликає бажання залізти на скейтборд.

NANA — На потім

Співачка Nana живе відкладеним життям, як і багато хто з нас. Її стан знаходить своє відображення у R’n’B-пісні про пошук зони комфорту та спокою в стосунках. "Іноді закоханість закриває тобі очі на твої істинні думки, бажання і почуття. А правда іноді дуже гірка", — коментує виконавиця.

Цієї п'ятниці артисти з лонгліста нацвідбору на "Євробачення 2024" не пропустили шансу скористатися вдалою датою для релізу.

Ірина Білик, Маша Кондратенко — Дівчинка

Ірина Білик разом із Машею Кондратенко випускають хіт про сильну дівчинку в шикарному авто з категорії guilty pleasure та наповнюють його оновленими сенсами й свіжішим звучанням.

KRYLATA — Ніде діти

Чіпкий приспів і псевдонім великими латинськими літерами — що ще треба для участі у нацвідборі? KRYLATA бореться зі спогадами під акустично гітару та жвавий біт, а ми уважно стежитимемо за її долею на цьогорічному відборі на "Євробачення".

OneWITCH — Щедрик

У нашому переліку сьогодні знайшлося місце і для тих, хто не пройшли до лонгліста нацвідбору, утім подавали свою заявку. OneWitch випускає свою електронну та відьомску варіацію "Щедрика", яку ми, на жаль, не почуємо на відборі на "Євробачення".

Слухайте нову музику тижня у плейлісті "Artилерії" на Spotify:

Більше

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції