Стрічка режисера Павла Острікова "Ти — космос" отримала дві нагороди на Паризькому міжнародному фестивалі фантастичного кіно, зокрема як найкращий міжнародний фільм.
Про це 11 грудня повідомляє Держкіно.
Паризький міжнародний фестиваль фантастичного кіно (Paris International Fantastic Film Festival:, PIFFF) створено у 2011 році як подія для показу фільмів жахів, трилерів та наукової фантастики.
Фільм "Ти — Космос" отримав два головних призи:
- Œil d’or long-métrage international — "Золоте око", як найкращий повнометражний міжнародний фільм за результатами голосування глядачів;
- Prix Ciné+Frisson long-métrage — приз від телеканалу Сine+Frisson.
У 2024 році фестиваль проходив з 4 по 10 грудня у Парижі. Усього його відвідало понад 12 тисяч глядачів, що стало новим рекордом для події.
Про що фільм "Ти — космос"
Науково-фантастична стрічка "Ти — космос" розповідає історію українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.
Але Земля вибухає і він залишається чи не єдиним живим у Всесвіті. Зв'язок із ним встановлює французька вчена Катрін, і вони вирішують летіти назустріч одне одному. Подорож триває три роки, під час неї мандрівники закохуються. Головною емоцією фільму є самотність, яка зближує головних героїв.
Головну роль далекобійника Андрія Мельника зіграв Володимир Кравчук, який нині є військовослужбовцем ЗСУ. А його партнером по екрану став робот Максим, якого озвучив Леонід Попадько, що теж зараз перебуває у лавах Збройних сил України.
Загалом дебютний фільм Острікова знімали 7 років.
Дебют фільму відбувся цьогоріч на кінофестивалі у Торонто. Восени 2024 року стрічка здобула головну нагороду кінофестивалю в Страсбурзі — Golden Octopus. А також стала найкращою на фестивалі науково-фантастичного кіно Trieste Science+Fiction Festival.
В Україні її можна буде переглянути в кінотеатрах навесні 2025 року.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media