Перейти до основного змісту

"За переосмислення своєї ролі під час війни": премію за видатні музейні практики отримав Музей Ханенків у Києві

Музей Ханенків у Києві. Фото: Музей Ханенків/Facebook

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду Outstanding Museum Practice Award від Міжнародного комітету музеїв і колекцій сучасного мистецтва (CIMAM). Нагородили також музеї у Стамбулі та Ріо-де-Жанейро.

Про це музей розповів 10 грудня у соцмережах.

"Це дуже важлива командна відзнака для нашої інституції. Це наше з вами розхитування старих правил. І це про те, що не тільки колекція має значення, а й наші практики і програми, аби музей працював для блага суспільства — його історії, його сміливості, його критичності і зростання", — розповідає його генерально директорка Юлія Ваганова.

Музей нагородили під час 56-щорічної конференції генеральної асамблеї CIMAM в Лос-Анджелесі.

Премію за видатні музейні практики 2024 отримали одразу три заклади:

  • Стамбульський музей сучасного мистецтва за проєкт Following a Dream: "Це стійка освітня модель, яка розширює можливості молодих жінок, що прагнуть займатися мистецтвом, шляхом їхнього знайомства з відомими художницями та професіоналками у сфері мистецтва";
  • Музей сучасного мистецтва в Ріо-де-Жанейро за програму Inclusion: "Це довгострокова ініціатива, яка інтегрує людей з інвалідністю як активних учасників інституції";
  • Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, за "переосмислення своєї ролі під час війни та перетворення свого простору на центр солідарності, безпеки й стійкості".

У музеї додають, що хоча від початку повномасштабного вторгнення колекція відсутня в музейному просторі, але тут змогли впровадити програми, які використовують мову та інструменти сучасного мистецтва й залучають сучасних митців до нових музейних практик.

Що відомо про Музей Ханенків

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків — музей світового мистецтва, що презентує найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Музей заснували в 1919 році. Основа колекції музею — художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків, українських колекціонерів та благодійників кінця XIX — початку XX століття.

Фонди музею налічують понад 25 тисяч предметів.

Колекція музею охоплює оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от: Пітера Пауля Рубенса, Джентіле Белліні, Хуана Сурбарана, Жака-Луї Давіда, Франсуа Буше. Є збірки скульптури та прикладного мистецтва Європи, колекції красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі збірки мистецтва давніх Єгипту, Греції та Риму.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції