Хоча видавництво "Наукова думка" ліквідовують, оскільки НАН України проводить процес оптимізації, розглядають можливість збереження бренду.
Про це 2 грудня повідомила Національна академія наук України у Facebook.
У НАН зазначили, що дійсно вирішили ліквідувати видавництво "задля оптимізації та підвищення ефективності діяльності з підготовки та випуску науково-видавничої продукції в Академії".
Там додають, що раніше випуск матеріалів здійснювали одразу два видавництва — "Академперіодика" та "Наукова думка". І якщо перше має власну поліграфічну базу, то друге замовляло друк видань в інших видавництвах, що значно здорожчувало книги та подовжувало терміни.
Тож щоб проєкти академії реалізувала одна юридична особа, і було вирішено ліквідувати саме "Наукову думку".
Водночас в НАН зазначили, що академія цінує працю і досвід фахівців видавництва, тому "кадровий потенціал і найкращі традиції буде збережено", а видавничі проєкти виконуватимуть і надалі.
Уже нині в "Академперіодиці" працюють 11 працівників із "Наукової думки". Також у НАН розглядають питання про нову назву видавництва та можливості збереження бренду "Наукова думка".
Раніше Суспільне Культура розповідало, що щодо установи розпочали процедуру банкрутства ще 5 жовтня 2024 року. Однак видавництво завершить роботу над усіма уже запланованими виданнями.
Що відомо про видавництво "Наукова думка"
Науково-виробниче підприємство "Видавництво «Наукова думка»" НАН України заснували у листопада 1922 року за ініціативи академіка, письменника, історика та філолога Агатангела Кримського.
Тут випускали наукові монографії українських учених, історико-культурні твори. А останні кілька — переважно енциклопедії різних напрямів та словники з української мови.
Тут друкували твори Уласа Самчука, Василя Барки, Івана Багряного, Тодося Осьмачки, Володимира Винниченка та інших письменників. Також вони видали 20-томне зібрання творів Тараса Шевченка.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media