Перейти до основного змісту

З аукціону у Лондоні закликають зняти нібито викрадені з Туреччини артефакти, аукціонний дім заперечує

Велика римська срібна тарілка, прикрашена зображенням річкового бога. Bonhams

Аукціонний дім Bonhams закликають зняти кілька артефактів із запланованого на 5 грудня аукціону в Лондоні, оскільки вони нібито незаконно вивезені з Туреччини. Однак там заявили, що компанія підтвердила походження предметів відповідно до своїх процедур.

Про це 24 листопада розповідає The Guardian.

На аукціон 5 грудня виставлять римську тарілку III століття, прикрашену зображенням річкового бога та бюст імператора Адріана.

Однак викладач археології Кембриджського університету, який очолює дослідження незаконної торгівлі антикваріатом для ЮНЕСКО в Іонічному університеті на Корфу, Христос Цироянніс заявив, що законність їхнього походження сумнівна.

Він розповідає, що має докази того, що тарілку було викрадено з Туреччини у 1992 році. Торговці продали її Джанфранко Беккіна, засудженому в Італії у 2011 році за незаконну торгівлю антикваріатом, а також двічі в Греції за останні роки.

Велика римська срібна тарілка, прикрашена зображенням річкового бога. Bonhams

Поліція вилучила увесь архів Беккіна і передала Цирояннісу. Документи охоплюють тисячі зображень та інших матеріалів. Серед них були й папери, які описують виставлену Bonhams римську тарілку — вона була частиною групи срібних предметів, за які артдилер заплатив 1,6 млн доларів.

Бюст імператора Адріана Цироянніс також пов'язує з Беккіною.

Монументальний римський мармуровий портретний бюст імператора Адріана. Bonhams

"Схоже, що Bonhams не провів базового дослідження походження, яке охоплювало б перевірку відповідних органів влади на предмет того, чи могли бути розграбовані конкретні предмети старовини", — зауважує дослідник.

Франческа Гікін, керівниця відділу антикваріату Bonhams, зазначила, що вони підтвердили походження цих двох предметів.

Вона додала, що тарілку вже було виставлено на аукціоні в липні, і її купили за 93 тисячі доларів, однак покупець не сплатив кошти у встановлений термін, тому її виставляють повторно та очікують продати за 40 тисяч.

"У нас діють суворі процедури, які допомагають нам гарантувати, що ми виставляємо об'єкти, які можемо продати на законних підставах. Ми не отримували жодних повідомлень від правоохоронних органів щодо цих предметів", — зауважує Гікін.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції