Перейти до основного змісту

Роттердамський міжнародний кінофестиваль покаже ретроспективу українського режисера

Кадр з фільму "Яса" Сергія Маслобойщикова. Dzygamdb

На міжнародному кінофестивалі в Роттердамі (IFFR), що триватиме з 30 січня до 9 лютого, представлять фокусні програми, присвячені хорватській кінорежисерці Каті Раганелі, українському режисеру Сергію Маслобойщикову, конференції в Бандунзі, та прем'єрі фільму Алекса Росса Пері про історію Голлівуду.

Про це йдеться на сайті кінофестивалю IFFR.

Фокусні програми мають на меті показати авторське кіно, афроазійське кіно, взаємодію між публічною та приватною кінокультурами: від репрезентації голосу жінок в кіно Каті Раганелі до ретроспективи Маслобойщикова, де митець показує національну ідентичність України.

Окремий фокус відзначатиме 70-ту річницю конференції в Бандунзі та відновлення спільного духу практики використання відеокасет VHS.

"Завдяки цим чотирьом програмам IFFR 2025 пропонує особливу платформу, де кінематографічне мистецтво зустрічається із соціально-політичним дискурсом і культурними рефлексіями. Кожна з цих програм є або першою у своєму роді, або дивиться на світ крізь нову призму чи погляду: про Катю Раганеллі, чиї роботи фіксують еволюцію жінок у кіномистецтві протягом XX століття. Інший — про Сергія Маслобойщикова, українського режисера, який документує новітню історію своєї країни", — сказала Ваня Калуджерчич, директорка фестивалю IFFR.

Вона додала, що на фестивалі також дослідять глобальне значення афроазійської конференції 1955 року крізь дослідження кінотеатрів Глобального Півдня та унікальні практики кіноперегляду, які з'явилися нарівні із форматом відеокасет VHS.

На кінофестивалі відбудеться кінопрем'єра останнього фільму Маслобойщикова "Яса" 2023 року. Дебют українського режисера на кінофестивалі IFFR відбувся показом стрічки "Співачка Жозефіна й Мишачий Народ", який теж покажуть на прийдешньому кінофестивалі. Крім того, до ретроспективи також ввійде стрічка "Свій голос" 2016 року.

Фільми крізь візію режисера та національний погляд показують розвиток України: від хронік Майдану до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ретроспектива дасть можливість глядачам зануритися в український культурно-політичний контекст через роботи Маслобойщикова.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції