Перейти до основного змісту

Проєкт "Місячний кодекс" (Lunar Codex) збирається відправити у космос традиційну музику корінних народів

Роботи Норвала Морріссо. Instagram/officialnorvalmorrisseau

Проєкт "Місячний кодекс" (Lunar Codex) хоче відправити колекцію сучасної та традиційної музики корінних народів світу на Місяць. Для цього він співпрацює з маєтком канадського художника з племені оджибвеОджибве — група споріднених індіанських кланів, що проживають у США та Канаді. В США оджибве є третьою за чисельністю етнічною групою індіанців після черокі та навахо. Загальна кількість, разом з метисами, становить 200 тисяч людей. Норвала Моріссо та шукає такі музичні записи.

Про це розповідає The Art Newspaper.

Музична колекція корінних народів "Місячного кодексу" (LCIMC) буде внесена до апарата Polaris, запуск якого попередньо запланований на вересень 2025 року до південного полюса Місяця.

Музика, зібрана до 22 листопада, доповнить сотні творів мистецтва корінних народів, які будуть запущені наприкінці цього року.

"Мене одразу ж привабила ідея «Місячного кодексу» — якщо людство загине, його мистецтво зможе жити далі", — каже Корі Дінгл, виконавчий директор маєтку Норвала Морріссо.

Lunar Codex звернувся до маєтку Морріссо з проханням стати контактною особою щодо колекції. Саме там збирають та упорядковують колекцію, щоб її можна було передати проєкту до початку грудня 2024 року.

Проєкт Lunar Codex шукає записи музики корінних народів, щоб відправити на Місяць. Скриншот зі сторінки в Instagram

Що відомо про проєкт Lunar Codex

Lunar Codex — це оцифрована колекція сучасного мистецтва, поезії, журналів, музики, фільмів, подкастів і книг від тисяч художників, письменників, музикантів та кінематографістів зі 185 країн і територій. Колекція наразі налічує понад 200 000 артефактів від близько 35 000 митців, зкорема представників 69 корінних народів.

Засновник проєкту Семюель Перальта задумав "Місячний кодекс" ще під час пандемії Covid 19. Спочатку він планував відправити лише власні твори, але згодом вирішив масштабувати проєкт і звернувся до митців з усього світу. Очікують, що деякі з цих архівів "зберігатимуться мільярд років", додає він.

"США також відправляли в космос твори мистецтва і музику у 1977 році. Але все це були твори відомих художників Пікассо, Воргола, Бетховена, Шекспіра і так далі. Це великі історичні митці, і їхні роботи потрібно пам'ятати і зберігати, але «Місячний кодекс» переважно складається з сучасних творів живих художників, що висвітлює роботи з нашого життя, з цієї епохи нашої історії", — зазначав він.

Серед творів, що потрапили до колекції, є ліногравюри та ксилографії української художниці Олесі Джураєвої.

Вона евакуювалася з Києва у квітні 2022 року в перші місяці російської атаки. Перальта, який раніше придбав деякі з її робіт, зв'язався з мисткинею, висловивши підтримку, та попросив її дозволу заархівувати зображення кількох її ліногравюр у "Місячному кодексі".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції