Перейти до основного змісту

The White Stripes припиняють позов проти Дональда Трампа за використання Seven Nation Army

The White Stripes. Getty Images/Kevin Winter

Рок-гурт The White Stripes, заснований Джеком і Мег Вайтами, вирішив припинити судовий позов проти Дональда Трампа та його передвиборчого штабу. Позов подавали через використання хіта Seven Nation Army у виборчій кампанії Трампа, проте зараз справа знята з розгляду без права на остаточне закриття.

Про це повідомляє Pitchfork.

У вересні гурт The White Stripes подав позов проти Дональда Трампа, його кампанії та помічниці Марго Мартін. До суду звернулися одразу після того, як Джек Вайт рішуче заявив про свій намір захищати музичні права гурту.

Кампанія Трампа, яка використовувала Seven Nation Army як звуковий супровід для відеоролика, викликала обурення Вайта, який критикує політику новообраного президента. У позові The White Stripes вказали, що "категорично не погоджуються з політикою Трампа і його діями як під час президентства, так і з пропозиціями для наступного терміну".

Джек Вайт, відомий своєю громадянською позицією, після перемоги Трампа у виборах заявив: "Трамп виграв вибори. Кінець історії. Америка обрала очевидного фашиста, і тепер ми побачимо, як він намагатиметься втілити всі свої плани". Серед них музикант зазначив ініціативи на кшталт Project 2025, заборони абортів на національному рівні, зміни в законодавстві щодо ЛГБТК, контролю над Міністерством юстиції та інших заходів, які Джек Вайт вважає загрозою для демократії.

Наразі The White Stripes вирішили припинити судовий процес, залишаючи за собою право повернутися до справи в майбутньому.

Пісні яких музикантів Трамп використовував без згоди

Компанія Universal Music вже надіслала офіційне попередження команді Трампа через неналежне використання пісень групи ABBA для просування його кандидатури. Також Celine Dion та Foo Fighters відкрито засудили використання своїх пісень My Heart Will Go On і My Hero на мітингах Трампа у 2024 році відповідно.

Виконавець Вудкід висловив заперечення проти використання своїх пісень Дональдом Трампом без дозволу. Серед артистів, які вже заявляли про подібні інциденти: Creedence Clearwater Revival, Том Петті, Ніл Янг, The Rolling Stones та Адель.

Інший випадок — невдоволення Брюса Спрінгстіна у 2016 році щодо використання Дональдом Трампом пісні Born in the U.S.A. як патріотичного гімну. Насправді ж композиція — це критика зневажливого ставлення до ветеранів В'єтнамської війни.

Також Ріанна вимагала, щоб Трамп перестав використовувати Don’t Stop the Music після того, як пісня прозвучала на мітингу 2018 року. Гурт R.E.M. був обурений використанням їхніх треків Losing My Religion, Everybody Hurts та It’s the End of the World as We Know It (And I Feel Fine на мітингах.

"Будь ласка, знайте, що ми не схвалюємо використання нашої музики цим шахраєм і аферистом", сказав басист R.E.M. Майк Міллс. Лідер гурту Майкл Стайп лаконічно заявив: "Не використовуйте нашу музику або мій голос для вашої дурної маскарадної кампанії".

На початку цього року спадкоємці Шинейд О'Коннор попросили Трампа перестати вмикати на своїх зібраннях її хіт 1990 року Nothing Compares 2 U. "Протягом усього свого життя відомо, що Шинейд О'Коннор жила за суворим моральним кодексом. Тому з обуренням ми дізналися, що Дональд Трамп використовує її пісню Nothing Compares 2 U на своїх політичних мітингах", — зазначають вони.

Випадки, коли артисти вимагали припинити використання їхніх творів, часто виникають у США, оскільки політичні кампанії можуть законно купувати ліцензії на музичні композиції для мітингів, хоча артисти мають право видаляти свої пісні з цього списку.

Суди музикантів проти Трампа через використання їхньої музики

Нещодавно американський співак Едді Гранд виграв позов у Дональда Трампа про несанкціоноване використання пісні Electric Avenue 1983 року в рекламі 2020 року без дозволу.

Крім того, на початку вересня суддя постановив, що кампанія Трампа повинна припинити використовувати пісню Айзека Гейза Hold On, I'm Coming на своїх заходах.

Музикантів, які забороняють Трампу користуватися на політичних мітингах їхньою музикою, настільки багато, що для них створили окрему сторінку у вікіпедії.

Тільки в серпні у незаконному використанні музики Трампа звинуватили шведський гурт ABBA, співачка Бейонсе, а рок-гурт Foo Fighters повідомив, що пожертвує роялті від пісні My Hero на кампанію Камали Гарріс.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції