Актор Богдан Бенюк отримав нагороду за найкращу чоловічу роль іспанського фестивалю Calella Film Festival. Відзначили його роботу у фільмі "Мій карпатський дідусь" режисера Зази Буадзе.
Про це 11 листопада повідомляє Держкіно.
"Вітаємо творчу групу з нагородою! Це заслужене визнання таланту та майстерності актора, який зумів передати глибину та душу свого персонажа", — йдеться у повідомленні.
Сам Бенюк у відеозвернення для фестивалю подякував за нагороду та висловив вдячність народу Іспанії за підтримку України.
Що відомо про фільм Зази Буадзе
"Мій карпатський дідусь" — українсько-італійсько-молдовсько-чеський повнометражний художній фільм у жанрі трагікомедії від грузинського режисера Зази Буадзе.
За сюжетом, мама хлопчика-підлітка на ім'я Мікаеле, помирає в Італії, тому він має виконати заповіт — відвезти прах до маленького села Бережниця в Карпатах, де мешкає його дідусь. Але возз'єднання родини не радісне: дід виявляється буркотливим старим, який не знає ні англійської, ні тим паче італійської.
Основну частину фільму знімали ще восени 2019 року в Карпатах. Продовжити мали на початку 2020 року в Італії, але через пандемію Covid19 довелося змістити графік.
В український прокат вона вийшла ще у грудні 2023 року, а у травні 2024 року стрічку додали на стримінгову платформу Netflix.
Хто такий Богдан Бенюк
Богдан Бенюк — український актор театру та кіно, народний артист України.
З 1980-го — актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в Києві, а з 2018 року очолює кафедру акторського мистецтва та режисури драми в Київському національному університеті імені Карпенка-Карого.
Також, на період дії воєнного стану, призначений директором — художнім керівником київського Театру на Подолі.
Лауреат численних нагород, зокрема у 1998 році отримав Державну премію імені Олександра Довженка, а у 2008 році — Шевченківську премію.
Що відомо про Calella Film Festival
Calella Film Festival заснували у 2015 році. Це ініціатива, яку від самого початку активно підтримують Туристична асоціація Калелли й міська рада.
Фестиваль робить команда неприбуткової організації, метою якої є поширення та популяризація кіно, з особливим акцентом на навчанні нових поколінь кінокультурі, а також технічним і творчим знанням, щоб у майбутньому вони могли реалізовувати кінопроєкти власними силами.
Місія кінофестивалю в Калеллі — стати орієнтиром для якісного кіно як у регіоні, так і в країні загалом.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media