Перейти до основного змісту

Мохаммад Расулоф поділився деталями про переслідування в Ірані через фільм "Насіння священного інжиру"

Ексклюзивно
Мохаммад Расулоф у Каннах у 2013 році. Getty Images/Andreas Rentz

Іранський режисер Мохаммад Расулоф, який втік із країни через переслідування влади, поділився тим, у якій ситуації зараз актори та решта команди, що працювала над фільмом "Насіння священного інжиру".

Про це Мохаммад Расулоф розповів в інтерв'ю Суспільне Культура.

За його словами, коли стало відомо про вихід стрічки, органи безпеки Ірану вдерлися до режисерського офісу з обшуками. Крім того, звукорежисера, який планував їхати до Канади, зупинили в аеропорту, забрали в нього закордонний паспорт та заборонили виїжджати.

"Акторів забрали на допит, моїх асистентів забрали на допит, звукорежисера, майстра з гриму — усі зазнали допитів. Вони хотіли за допомогою членів моєї команди тиснути на мене, пропонували тих вмовити мене, щоб я зняв свій фільм із [Каннського] фестивалю. Та вони ні разу не попросили мене про таке", — зазначив режисер.

Однак пізніше у травні президент Ірану Ібрагім Раїсі розбився на гелікоптері у горах. За словами Расулофа, тоді фокус уваги перемістився зі знімальної групи на внутрішні проблеми у країні. У той період деякі заборони на виїзд скасували й одна-дві людини змогли виїхати.

"Проте знову у зв'язку із тим, що фільм вийшов на екрані у Франції, заново стосовно усіх було застосовано заборону на виїзд", — каже Расулоф.

Наразі відомо про кримінальну справу за звинуваченням у "поширенні розпусти" через те, що жінки у фільмі були без покритої голови.

"Також кажуть: «Ви були причетні до антиурядових закликів». Усі ми проходимо обвинуваченими по цій справі, і подивимося, як далі складуться обставини. Ті, хто в Ірані, наразі не перебувають у місцях позбавлення волі — це лише завдяки тому, що вони внесли заставу", — поділився іранський режисер.

Зараз у Расулофа є три ідеї проєктів, над якими він хоче працювати надалі, однак поки не вирішив, на якому з проєктів сфокусуватися:

  • анімаційний — на основі п'єси іранського автора;
  • стрічка, що з 2012 року у розробці, дія відбувається наполовину в Ірані, наполовину поза межами країни;
  • тема стрічки на межі європейської та іранської культури.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції