Дебютний документальний фільм "Татова колискова" режисерки Лесі Дяк отримав нагороду на Міжнародному кінофестивалі Doclisboa в Португалії.
Про це Суспільне Культура розповіли в команді стрічки.
Режисерка Леся Дяк отримала спеціальну відзнаку NEW TALENT TVCINE CHANNELS AWARD за найкращий перший повнометражний фільм.
Журі відзначило її за "зображення вразливості чоловіка у фільмі «Татова колискова», на якому війна лишила глибокі шрами".
"Ми радіємо можливості привернути увагу міжнародної спільноти до труднощів українського ветерана, який повертається додому після трьох років служби на російсько-українській війні", — зазначила режисерка.
Про що фільм "Татова колиска"
"Татова колискова" — повнометражний документальний фільм.
Режисеркою стрічки стала Леся Дяк, яка також стала продюсеркою стрічки разом із Монікою Лазуреан-Горган, Еленою Мартін та співпродюсером Хрвоє Освадічем.
У стрічці йдеться про ветерана Сергія, який повертається додому із зони бойових дій і намагається відновити стосунки з дружиною Надією та їхніми трьома синами.
Дяк працювала над стрічкою понад п'ять років. До роботи її спонукав розрив власних стосунків із ветераном — йдеться в інформаційному повідомлені про фільм. Загалом вона зафільмувала понад сто годин.
"Родину Сергія, головного персонажа фільму, мені допомогла знайти українська громадська організація. Три роки я знімала історію і два роки створювала фільм, оскільки поєднувала все з моєю щоденною роботою у креативній агенції. Центральним персонажем я обрала Сергія, оскільки він був найбільш надломленим і я могла його зрозуміти. Існувала вразливість, яка об'єднувала нас попри вікові й гендерні відмінності", — розповідала вона.
Вперше фільм показали у межах програми Cinelink Сараєвського міжнародного кінофестивалю, де вона отримала нагороду Docu Talents from the East за найкращий документальний фільм на етапі постпродакшну.
У січні 2024 року фільм отримав нагороду HBO Max у межах програми The Last Stop Trieste та приз у 1000 євро.
Що відомо про кінофестиваль Doclisboa
Doclisboa — найстаріший кінофестиваль у Португалії, присвячений виключно документальному кіно.
Цьогоріч він пройшов з 17 по 27 жовтня. Фестиваль фокусується на сучасному документальному кіно, висвітлюючи гострі соціальні та політичні проблеми сучасності.
Список переможців 2024 року можна знайти тут.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media