Згідно з опитуванням Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, підлітки набагато більше цікавляться сюжетами про дружбу і платонічні стосунки та хочуть бачити менше сексу в фільмах і серіалах.
Про це розповідає Variety.
У серпні Центр дослідників та оповідачів Каліфорнійського університету провів опитування підлітків. Усього опитали 1 644 людини (віком від 10 до 24 років) по всій території США, щоб краще зрозуміти, що цікавить молодих людей і що вони хочуть бачити в розважальних медіа.
Дослідники виявили, що 63,5 % підлітків хотіли б бачити більше історій про дружбу, а 62,4 % заявили, що сексуальний контент не потрібен як сюжетний прийом.
У 2023 році в аналогічному опитуванні більше контенту, зосередженого на платонічних стосунках, хотіло 51,5 % опитаних, а зайвим секс у фільмах вважало 47,5 %.
"Результати, здається, підтверджують тенденцію, яку ми виявили в наших даних минулого року: молоді люди втомилися бачити на екрані ті самі застарілі та нерелевантні романтичні тропи. Підлітки й молоді люди хочуть бачити історії, які більш правдиво відображають повний спектр нюансів стосунків", — вважають у центрі.
Також 36,2 % підлітків сказали, що їм більше подобається жанр фентезі, аніж історії про багатих і знаменитих (7,2 %), реальні (13,9 %) та особисті проблеми (24,2 %) або інші жанри (3,3 %).
Дослідники вважають: через те що дорослішання підлітків відбувалося під час пандемії COVID-19 та ледь не цілодобових випусків новин, які "детально розповідають про масові розстріли, політику, що розколює суспільство, та війну", молодь здебільшого відчуває "втому від кризи".
"Це покоління глибоко переймається багатьма соціальними проблемами, але вони також потребують психологічної перерви. Цілком логічно, що багато хто з них шукає у ЗМІ фантазії та обнадійливих історій, щоб відволіктися від багатьох викликів, які приходять з реальністю".
Вперше до дослідження були додані питання про ігри: виявилось, що комп'ютерні ігри як частину дозвілля обирає переважна більшість підлітків, лише 12 % сказали, що ніколи не грали.
Також 38,8 % серед опитаних підлітків сказали, що YouTube є "найсправжнішою" платформою соціальних мереж, за нею йдуть TikTok (36,3 %) та Instagram (28,3 %) — найменш автентичною виявилася X (раніше відома як Twitter), якій віддали перевагу 18,1 % респондентів.
Повністю результати дослідження можна переглянути тут.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media