Активісти групи Svitanok in New York провели акцію в пам'ять про працівників ЗМІ, які загинули під час війни з Росією. Учасники акції тримали плакати та скандували гасла на підтримку журналістів, які щодня ризикують життям "за свободу слова".
Про це повідомили на сторінці United24 у Facebook.
"Кожен написаний матеріал, кожен відзнятий кадр цієї жахливої війни став доказом терору Росії. Журналісти, ризикуючи своїм життям у гарячих точках, зробили все, щоб світ побачив боротьбу України за свободу, незалежність, правду та демократію", – йдеться у повідомленні організаторів акції.
В United24 додають, що з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 637 злочинів проти медіа та журналістів в Україні. 92 медійники загинули, 14 вважають зниклими безвісти, ще 29 перебувають в ув'язненні.
Мета акції — привернути увагу до переслідування журналістів та притягнути винних до відповідальності.
"Ці сміливі люди загинули заради правди, і тепер наш обов'язок — продовжувати їхню справу, викривати злочини Росії та боротися з пропагандою", — додають організатори.
Акцію пам'яті присвятили, зокрема, Вікторії Рощиній, яка зникла безвісти під час поїздки на окуповані Росією території. Але 10 жовтня її батько отримав листа від Міністерства оборони Росії, де стверджували, що вона померла, але не було надано жодної документації чи деталей щодо причини або обставин її смерті.
"Оскільки затримання або смерть Вікторії офіційно не підтверджені доказами, ми закликаємо російський уряд негайно підтвердити її долю та місцеперебування", – заявили експерти з прав людини ООН.
Вони також закликали росіян негайно повернути тіло журналістки, щоб можна було провести незалежне розслідування причин та обставин її смерті, включно з незалежною аутопсією.
"У разі підтвердження російська влада нестиме відповідальність за свавільне позбавлення життя в умовах державного утримання. Ми закликаємо до відповідальності та справедливості для Вікторії Рощиної", – додали вони.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media