Дрезденський симфонічний оркестр до свого 25-річчя зіграв концерт, в якому диригували три роботизовані руки та норвезький диригент Магнус Лодгард.
Про це повідомляє Euronews.
За словами художнього керівника колективу Маркуса Ріндта, використання робота-диригента має сенс у сучасній музиці, де різні групи інструментів грають музику з різним темпом та сигнатурою. Попри це Дрезденський симфонічний оркестр не планує заміняти людей на роботів, оскільки "в людей це виходить значно краще".
Оркестр 13 жовтня виконав інноваційну прем'єру. Робот диригував концертом "Симфонія робота" спільно з норвежцем Магнусом Лодгардом. Репертуар концерту складався з таких творів: прем'єри f..A..lling. l..i..nes. (better stay human) німецького композитора Маркуса Леманна-Горна, Voyager II (Op. 97, 2022) грецької композиторки Констанції Гурзі.
Світову прем'єру німецького композитора Віланда Райсмана #kreuzknoten виконали дві роботизовані руки. В межах концерту відбувся показ короткометражного фільму Spot.Me з оркестровим супроводом під диригуванням однієї руки робота. Світову прем'єру "Шедевру напівпровідника" німецького композитора Андреаса Гундлаха виконали три роботизовані руки. Останній твір концерту "Небесна музика", написаний американським композитором Аароном Джеєм Кернісом, диригував Лодгард.
Анонімний учасник симфонічного оркестру розповів Euronews, що машина "не чекає нікого" та пришвидшує темп виконання твору.
Робота-диригента розробили в Технічному університеті Дрездена німецький інженер Тобіаc Спенс. Він сказав, що "маленькі рухи", які складають дію машини, є "неймовірно енергійними" та "інтенсивними" й вимагають багато роботи заздалегідь.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media