Зараз на стримінговій платформі Netflix можна подивитись уже близько 80 українських фільмів та серіалів. А кількість підписників у 2023 році орієнтовно сягнула 340–400 тисяч.
Про це 8 жовтня розповідає Forbes.
За словами видання, хоча сервіс не розкриває точну кількість підписників, це можна орієнтовно порахувати, спираючись на суму сплачених податків в Україні.
І якщо у лютому 2022 року українців на платформі було майже 200 тисяч, то до кінця 2023-го їхня кількість сягнула 340–400 тисяч підписників.
Зростає і кількість українських стрічок на платформі — нині їх уже майже 80.
Ще у 2023 році Netflix поділився статистикою — скільки годин переглядали контент. Тоді у Film.ua Distribution, порахували, що тривалість перегляду українських фільмів і серіалів сягнула близько 4 млн годин.
Найдовше дивились перший сезон "Слуги народу" — 900 000 годин, ще по 300 тисяч набрали серіали "Я — Надія" та "Спіймати Кайдаша"
Раніше в Україні також знімали оригінальний контент для Netflix: у 2020 році у Києві відбулися зйомки фільму "Останній найманець", але після початку повномасштабного вторгнення про поновлення виробництва для стримінгу не йдеться.
"Ми не в пріоритеті для Netflix. У нас мало людей та грошей, і їх ставатиме ще менше", — зауважив продюсер та співзасновник кінокомпанії Forefilms Володимир Яценко.
А CEO UPHub Ольга Пантелеймонова вважає, що нових якісних проєктів не буде протягом 2–3 років. Тільки якщо відновиться державна підтримка, то хіба у 2026 році вийде більша кількість нового кіно та серіалів.
Скільки Netflix платить за контент? У Forbes розповіли, що до вторгнення йшлося про суми від $5000 до $25 000 за право на показ однієї серії, фільму — не дорожче за $50 000.
Також стримінг замовляє в Україні дубляж та титрування. Станом на 2020 рік озвучення фільму коштувало $25 000, а одна година серіалу — $300–600.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media