"Гра в кальмара" — це плагіат? Індійський режисер звинувачує Netflix і Хван Донхьока у порушенні авторських прав

Зліва — кадр із майбутнього 2-го сезону дорами "Гра в кальмара", справа — постер фільму "Удача". Колаж Суспільне Культура

Індійський режисер Сохам Шах подав до суду на стримінгову платформу Netflix. Він заявив, що дорамаузагальнена назва серіалів, які випускають у Східній Азії "Гра в кальмара", яка вийшла у 2021 році, скопійована з його фільму "Удача" 2009 року. Позов стосується і південнокорейського режисера Хван Донхьока.

Про це 17 вересня розповідає The Independent.

За словами Шаха, "Гра в кальмара" копіює основний сюжет, персонажів, теми, настрій та навіть послідовність подій.

Фільм "Удача" розповідає про групу наділених удачею людей, яких завербував "ватажок злочинного світу" для участі в "серії випробувань, покликаних перевірити їхню удачу, а глядачі по всьому світу роблять на них ставки".

За сюжетом же "Гри в кальмара" групі з 456 людей пропонують зіграти в серію дитячих ігор із шансом виграти величезну суму грошей, але якщо програють — вони загинуть. Дія дорами відбувається в Сеулі.

Шах стверджує, що написав свою історію приблизно у 2006 році, а у Netflix не могли не знати про стрічку, адже кіноверсія виходила в кінотеатрах Індії, Великої Британії, США та ОАЕ.

Він додає, що Хван Доньок почав писати свій сценарій у 2009 році, саме тоді, коли з'явився його фільм.

The Independent зазначає, що після прем'єри дорами у 2021 році кілька індійців дійсно опублікували пости на X про схожість між "Грою в кальмари" та "Удачею".

У мережі можна знайти коментарі про схожість дорами та індійського фільму. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

У позові Шах заявляє, що Netflix порушує його авторські права, випускаючи не лише дораму, а й інший контент, зокрема реаліті-шоу Squid Game: The Challenge.

Індійський режисер вимагає відшкодування невизначених збитків, а також судової заборони, що не дозволила б стримінговій платформі далі порушувати його авторські права, отримувати прибуток від продажу сувенірної продукції, а також розробляти інші схожі шоу.

У Netflix заявили, що готові судитися з режисером: "Ця претензія не має підстав. «Гра в кальмара» була написана і створена Хван Донхьоком, і ми маємо намір енергійно захищати це".

Дораму "Гра в кальмара" продовжили на другий сезон. 12 серпня Netflix поділився коротким тизером, пізніше стало відомо, що продовження вийде 26 грудня. Хван Донхьок знову став режисером проєкту.

За сюжетом, через три роки після перемоги у "Грі в кальмара" гравець 456 відмовляється від поїздки до США і повертається з новим рішенням. Гіхун знову занурюється в таємничу гру на виживання з новими учасниками, які зібралися, щоб виграти приз у 45,6 мільярда вон.

Це одна з найпопулярніших південнокорейських дорам у світі — у 2021 році за перші чотири тижні після випуску вона отримала понад 142 мільйони переглядів на Netflix, ставши абсолютним лідером платформи на той час.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media