Екранізація роману Стівена Кінга "Життя Чака", яку зняв американський режисер Майк Фленеган, отримала Приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю в Торонто, друге місце в номінації посів фільм "Емілія Перес" французького режисера Жака Одіара, а третє фільм — "Анора" американського режисера Шона Бейкера.
Про це повідомляє The Guardian.
Фільм, у якому зіграв англійський актор Том Гіддлстон, отримала приз глядацький симпатій на кінофестивалі TIFF.
Історію життя бухгалтера екранізував Майк Фленеган, чий творчий доробок включає попередні екранізації Кінга включно з "Доктором Сном" і "Грою Джеральда". Він також відомий завдяки хітовому серіалу Netflix "Привиди будинку на пагорбі". У фільмі також зіграли британскі актори Чіветел Еджіофор і Карен Ґіллан.
Після оголошення нагороди Кінг, на основі твору якого створили фільм, привітав "темну конячку" кіноконкурсу з перемогою. "Я так щасливий за Майка Фленегана та його талановиту акторську трупу", — написав він.
У попередні роки переможець глядацьких симпатій, як правило, отримував номінацію на найкращий фільм або вигравав на кінопремії "Оскар". Серед минулих переможців були "Зелена книга", "Ла-ла Ленд", "Кролик Джоджо", "Фабельмани" та "Американська фантастика".
Друге місце посіла стрічка "Емілія Перес", кримінальна музична комедія французького режисера Жака Одіара, прем’єра якої відбулася на цьогорічному Каннському кінофестивалі, де вона отримала нагороди за найкращу жіночу роль у своїх трьох зірках: Зої Салданья, Карла Софія Гаскон і Селена Гомес.
Третє місце премії посіла драма американського режисера Шона Бейкера "Анора" про секс-танцівницю, що виходить заміж за сина російського олігарха.
Стівен Кінг і підтримка України
Стівен Кінг — американський письменник, автор більш ніж 200 творів, серед яких понад 50 бестселерів у жанрах жахів, фентезі, трилеру, містики. Також писав під псевдонімом Річард Бахман.
Автор від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну.
28 лютого на церемонії вручення нагород премії Гільдії кіноакторів США Кінг позував на червоній доріжці зі стрічками кольору українського прапора. А у Twitter опублікував фото у футболці з написом "Я підтримую Україну".
Кінг одним із перших підтвердив, що не продовжуватиме договори з російськими видавництвами на видання його книжок. Цю інформацію він повідомив у відповідь на допис канадського колеги Лінвуда Барклі, який ухвалив таке ж рішення.
Ще у травні 2022 року Кінг у своєму Twitter закликав світ продовжувати економічний тиск на Росію та заявив, що Путін має справу "з росомахою", а не з "болонкою", як він розраховував.
Він також відреагував на ракетний удар, який російські загарбники нанесли по торговому центру в місті Кременчук Полтавської області – письменник назвав дії Росії терористичною атакою.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media