Я знімаюся у суперечливих фільмах: 5 ролей Моніки Беллуччі, на які варто звернути увагу

Кадр з фільму "Спектр". Metro-Goldwyn-Mayer

В український прокат 5 вересня вийшла стрічка "Бітлджюс Бітлджюс" Тіма Бертона, де одну з ролей зіграла Моніка Беллуччі.

Відома своєю приголомшливою красою та магнетичною присутністю на екрані, Беллуччі зачаровує глядачів різноплановими перформансами в найрізноманітніших жанрах. Від неземних і спокусливих постатей до сильних, емоційно складних жінок — ролі Моніки Беллуччі відображають її безстрашний підхід до комплексних персонажок. Втілюючи вразливість, чуттєвість чи стійкість, вона залишає незабутнє враження в кожному фільмі, за який береться.

Від моторошної вампірки у "Дракулі" до потужної гри у "Малені" та "Страстях Христових" — Суспільне Культура згадує культові ролі Беллуччі, які демонструють її здатність викликати глибину та емоції, водночас рухаючись екраном із витонченістю та магнетизмом.

Малена (2000), реж. Джузеппе Торнаторе

Кадр з фільму "Малена". Miramax Films

"Малена" — це драма про дорослішання, дія якої розгортається в маленькому сицилійському містечку під час Другої світової війни. Фільм розповідає про підлітка Ренато, який закохується в Малену — вродливу і загадкову жінку. Краса Малени робить її предметом пліток, заздрощів і бажання, що призводить до її соціальної ізоляції. Чоловіки міста жадають її, а жінки ненавидять.

Роль Малени стала культовою для Белуччі й одним із найвпізнаваніших її образів на кіноекрані. Беллуччі зображує Малену водночас чуттєво і трагічно, підкреслюючи вразливість і мовчазну силу героїні серед жорстокості та осуду суспільства, що її оточує. Цікаво, що першочергово ця роль була написана для Софі Лорен, але акторка відмовилася через велику кількість інтимних сцен.

З режисером Джузеппе Торнаторе Беллуччі познайомилася, коли знімалася в рекламі для Dolce & Gabbana, де акторка якраз постала в амплуа сицилійської вдови.

"Я була дуже рада працювати з ним, тому що я була закохана у «Новий кінотеатр "Парадізо"» (фільм 1988 року режисера Джузеппе Торнаторе — прим. ред.) , як і всі ми. Це дивовижний фільм, і він зняв його, коли йому було 28 років! Коли я знімалася у рекламі, Торнаторе сказав мені: «У мене в голові є ідея фільму, який я хочу зняти. Якщо одного дня я зроблю цей фільм, я тобі зателефоную». І я сказала: «Гаразд, давай подивимось. Що це буде за фільм?»", — розповідала Белуччі.

Беллуччі розповідала, що вона якраз була у Пуерто-Рико на зйомках свого першого американського фільму "Під підозрою" з Морганом Фріманом і Джином Гекманом, коли отримала доленосний дзвінок.

"Це було чотири роки по тому. Торнаторе зателефонував мені і сказав: «Ти пам'ятаєш цей фільм?» Я відповіла: «Так, звичайно. Я пам'ятаю, що ти мені про нього розповідав. Гаразд, я хочу в ньому знятися». П'ять місяців ми були на Сицилії, і вуаля! Ми зробили «Малену». Це був важливий фільм, тому що це був італійський фільм, який подорожував світом. Для Італії «Малена» мала велике значення", — сказала акторка.

Незворотність (2003), реж. Гаспар Ное

Кадр з фільму "Незворотність". Фото: StudioCanal

"Незворотність" — один із найвідоміших фільмів французького режисера Гаспара Ное, який у серпні 2024 року відзначився тим, що відвідав Москву та прогулявся по тамтешніх нічних клубах. Незважаючи на це, роль Беллуччі у "Незворотності" є пам'ятною у ландшафті кінематографу, не в останню чергу через скандал, який викликала стрічка.

"Незворотність" — це психологічний трилер, розказаний у зворотному хронологічному порядку, в центрі якого — жорстока ніч у Парижі. Фільм починається з кривавої помсти й поступово розкриває події, що до неї призвели. Моніка Беллуччі грає Алекс — жінку, яку жорстоко зґвалтували й побили в підземному переході після вечірки. Напад призводить до відчайдушних, сповнених люті пошуків нападника її хлопцем Маркусом та колишнім коханим П'єром. Роль Алекс у фільмі Беллуччі є центральною у розкритті тем часу, травми та незворотних наслідків насильства. Гра Беллуччі відверта і глибоко емоційна, вона передає жах та спустошення, які переживає її героїня.

При цьому роль Беллуччі викликала значні суперечки через графічний зміст фільму, зокрема тривалу і жорстоку сцену зґвалтування її героїні Алекс. Ця сцена, що триває близько дев'яти хвилин, викликала сильну поляризацію і призвела до інтенсивних дебатів щодо зображення сексуального насильства в кіно. Думки критиків і глядачів розділилися: одні високо оцінили сміливість Беллуччі, яка взяла на себе таку складну роль, і схвалювали дослідження насильства та травми у фільмі, а інші засудили його за відвертість та звинуватили режисера Гаспара Ное в експлуатації насильства заради епатажу.

"«Незворотність» була дуже суперечливою. Коли ми поїхали в Канни, це був справжній скандал! Моя мама зателефонувала мені й сказала: «Що ти наробила? Чому ти не знімаєшся в нормальному кіно?». Я відповіла: «Що ти маєш на увазі під нормальним кіно?» Зараз «Незворотність» у певному сенсі є культовим фільмом, навіть через 20 років", — розповіла Беллуччі.

007: Спектр (2015), реж. Сем Мендес

Кадр з фільму "Спектр". Metro-Goldwyn-Mayer

"Спектр" — четвертий фільм про Джеймса Бонда з Деніелом Крейгом у ролі агента 007. У цій стрічці Джеймс Бонд викриває зловісну організацію "Спектр", одночасно розбираючись у власному минулому та його зв'язку з цією групою. Відстежуючи сліди по всьому світу, Бонд стикається з лиходієм Францом Обергаузером, який виявляється натхненником найбільших викликів, що стоять перед Бондом.

Моніка Беллуччі грає Лючію Скіарру — вдову вбивці, якого вбиває Бонд. Хоча її роль коротка, вона відіграє ключову роль для допомоги Бонду з'єднати всі крапки над і в його розслідуванні справи "Спектр". Персонажка Беллуччі, вразлива, але стійка, надає важливу інформацію, яка наближає Бонда до розкриття істини. Її образ найстаршої "дівчини Бонда" у франшизі був відзначений за витонченість і глибину ролі.

"Мені було 50 років, тож коли мій агент зателефонував мені і сказав: «Слухай, одні люди хочуть зустрітися з тобою для «Спектру»", я відповіла: «Кого я буду грати? M?!» (роль М грала акторка Джуді Денч, якій на момент зйомок у бондіані було майже 80 років — прим. ред.) Насправді це була революційна річ, що 50-річна жінка знімається в такому фільмі. І тоді всі так багато говорили, тому що мені було 50 років у фільмі про Джеймса Бонда! Це був досвід. Мені дуже сподобалося працювати з Семом Мендесом, він чудовий, тож це був дуже гарний досвід для мене — зніматися в цьому фільмі", — згадувала Белуччі.

Дракула (1992), реж. Френсіс Форд Коппола

Кадр з фільму "Дракула". Columbia Pictures

Сюжет фільму розповідає про графа Дракулу, який подорожує з Трансільванії до Лондона в пошуках Міни, яка, на його думку, є реінкарнацією його давно втраченого кохання. У фільмі досліджуються теми кохання, зради та безсмертя, оскільки Дракула бореться за серце Міни, постаючи перед тими, хто прагне його знищити.

Моніка Беллуччі грає одну з трьох наречених Дракули — спокусливих і надприродних істот, які живуть у його замку. Хоча її роль невелика, персонажка Беллуччі разом з іншими нареченими втілює привабливість і небезпеку світу Дракули. Вони намагаються спокусити Джонатана Гаркера (Кіану Рівз) — гостя замку — в незабутній і моторошній сцені, яка підкреслює вампірську силу і чуттєвість наречених.

Моніка Беллуччі розповідала, що познайомилися з режисером Френсісом Фордом Копполою через його батька — Романа Копполу. Тоді Беллуччі ще не була акторкою, а працювала моделлю, тож цей досвід став першим і визначальним кроком для неї.

"Коли я кажу так персонажці, це тому, що я хочу поділитися цікавим для мене моментом акторської гри. Іноді це може бути і велика роль, іноді маленька. Коли я працювала з Девідом Лінчем (над серіалом «Твін Пікс») це був дійсно крихітний момент, який я мала з ним на знімальному майданчику, але я погодилася, тому що це був досвід — бути на знімальному майданчику разом з ним і бути в такому божевільному проєкті, як цей. Іноді це просто питання зустрічі з цікавими людьми, перебування на знімальному майданчику з креативними режисерами, талановитими митцями, насолоджуючись моментом", — сказала Беллуччі.

Страсті Христові (2004), реж. Мел Гібсон

Кадр з фільму "Страсті Христові". Netflix

Стрічка "Страсті Христові" зображує останні 12 годин життя Ісуса Христа, зосереджуючись на його арешті, суді, стражданнях, розп'ятті та смерті. Фільм висвітлює фізичні та емоційні муки, яких зазнає Ісус, несучи свій хрест на Голгофу, де його остаточно розпинають, залишаючись вірним біблійним оповіданням про його жертву.

Моніка Беллуччі грає Марію Магдалину — одну з відданих послідовниць Ісуса. Її роль підкреслює її вірність і співчуття, оскільки вона є свідкою страждань Ісуса разом з Дівою Марією та апостолом Іоанном. Беллуччі зобразила Марію Магдалину спокійною, але емоційною, передаючи скорботу і спустошення людини, яка переживає жорстоку загибель коханого. Її образ уособлює віру, покаяння та глибокий емоційний зв'язок з Ісусом.

"«Страсті Христові» були божевільним фільмом. Пам'ятаю, я була у Римі й там був художник з костюмів — Мауріціо Мілленотті, з яким я працювала над «Маленою». Ми пообідали разом, і він сказав: «О, я збираюся робити "Страсті Христові». Я запитала: «А хто гратиме Марію Магдалину?"» Він відповів: «Роль ще не затверджена». І потім Мел Гібсон захотів зі мною зустрітися. Я зустрілася з ним і — бум, я була у фільмі. Коли я знімалася в цій стрічці, ніхто не міг повірити, що цей фільм стане тим, чим він став! Але всі казали: «Боже мій, цей фільм буде таким суперечливим» і таке інше. Гадаю, я знімаюся у суперечливих фільмах", — сказала Моніка Беллуччі.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media