Перейти до основного змісту

Посилення культурної дипломатії та робота з донорами — Кравчук про Точицького і напрям діяльності Мінкульту

Ексклюзивно
Євгенія Кравчук про роботу Мінкульту. УНІАН/Ковальчук Віктор

Посилення культурної дипломатії, робота з іноземними донорами та захист спадщини — це одні з ключових напрямів роботи Міністерства культури та стратегічних комунікацій за нового міністра Точицького.

Так у коментарі Суспільне Культура пояснила народна депутатка та заступниця голови комітету гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук обрання Миколи Точицького очільником Мінкульту та зміну назви відомства — відтепер воно називатиметься Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

"Звісно, була обрана дещо нестандартна модель, був обраний кадровий дипломат, міністерство називатиметься як Міністерство культури та стратегічних комунікацій. Але, очевидно, зараз завдання перед країною такі, що усі міністерства мають мати певний акцент. Всі працюють на перемогу та на підтримку України у світі. Очевидно, що Міністерство культури може працювати краще, зокрема і за кордоном, транслюючи українські наративи. Виходячи з тих завдань, які поставив президент і які ми обговорювали на спільній фракції в з нинішнім міністром, йдеться про посилення культурної дипломатії, посилення співпраці з міжнародними організаціями, кращу залученість донорів інших країн до відновлення культурної спадщини в Україні, і загалом підтримка української культури", — прокоментувала вона.

Кравчук також додала, що дійсно з'являється акцент на стратегічних комунікаціях. Йдеться про роботу з дезінформацією та руйнування російських міфів.

Вона також розповіла, що на засіданні Точицький наголошував на "транслюванні українських наративів за кордоном для того, щоб боротися з дезінформаційними компаніями, які розповсюджує Російська Федерація, навіть в країнах, які вважаються нашими найтіснішими партнерами".

Кравчук впевнена, що в таких питаннях, як відкривання України світу, досвід Миколи Точицького стане в пригоді. Окрім того, новий міністр закордонних справ та новий очільник Мінкульту є близькими колегами, тож, на її думку, "синергія культурної дипломатії буде посилена".

Вона також подякувала за роботу Карандєєву та двом заступникам — Тарасу Шевченку й Анастасії Бондар, які працювали протягом року, та запевнила, що проєкти, розпочаті раніше, продовжуватимуться, адже важливо зберегти інституційну пам'ять.

"Кадрова нестача велика і заступники готові на себе взяти велику роботу", — говорить Кравчук. Втім, вона не озвучила, хто саме може стати заступниками Точицького.

Щодо внутрішньої культурної політики Кравчук прокоментувала, що одним із випробовувань буде формування бюджету — цього року бюджет Мінкульту становитиме близько 10 мільярдів гривень.

"Ми дуже сподіваємося, що у 2025 році вдасться залучити кошти донорів на українські інституції. Я сподіваюсь на посилену співпрацю з МЗС", — каже Кравчук.

Що відомо про Миколу Точицького

Згідно з даними, які оприлюднені на офіційному сайті МЗС України, Микола Точицький у 1993-му закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Філолог, перекладач французької та англійської мов".

У 1995 році отримав фах юриста-міжнародника в Інституті міжнародних відносин Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, а в 1999 році здобув освіту у Женевському центрі політики безпеки.

Посаду заступника міністра закордонних справ України обійняв у вересні 2021 року.

До цього працював на посадах посла у Люксембурзі (2017–2021) та Бельгії (2016–2021). Також Точицький з 2010 по 2016 рік був постійним представником України при Раді Європи.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції