У Парижі офіційно почалися Паралімпійські ігри. Вперше в історії церемонія відкриття відбулася за межами стадіону перед тисячами глядачів, які зібралися на Єлисейських полях і біля площі Згоди.
Президент оргкомітету Тоні Естанже заявляв, що ці Ігри присвячені більш інклюзивному суспільству, оскільки 15 % населення світу страждають від певної форми інвалідності.
Тому ці Ігри є унікальною можливістю продемонструвати параспортсменів та виняткові здібності людей з інвалідністю, а також підсвітити важливе питання інклюзивності.
Суспільне Культура розповідає, що варто знати про церемонію відкриття Паралімпіади.
На площі Згоди в Парижі зібралося близько 4400 параспортсменів, які пройшлися від Тріумфальної арки до саду Тюїльрі, де запалили паралімпійський вогонь.
Український прапор несли фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва та веслувальник Роман Полянський.
Александр Екман, художній керівник відкриття Паралімпіади, поділився своїм баченням церемонії: "Наша мета — створити паралімпійську церемонію, яка буде святом, що поєднує в собі важливі послання, мистецтво хореографічного танцю і музику, натхненну спортом".
"Мета цієї церемонії — змінити наше ставлення до людей з інвалідністю, протистояти всім упередженим думкам з цього приводу".
Єлисейські поля — дуже символічне місце для Франції, оскільки саме тут країна святкує найбільш знакові моменти своєї історії. 8 вересня тут також відбудеться марафон, який остаточно зробить проспект проспектом Паралімпійських ігор.
Перша частина церемонії відкриття — показ короткометражного фільму за участю Тео Куріна, французького плавця, який брав участь у Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро і є членом Комісії атлетів Парижа 2024 року.
Програму церемонії відкриття відкрив канадський музикант Чіллі Гонзалес грою на фортепіано. Під його супровід на сцену вийшли 140 танцюристів, які представляють "Суворе суспільство" та 16 виконавців з інвалідністю, "Творча банда".
У центрі сюжету постанови "Парадокс" (Paradox) — ці дві групи, які представляють різні погляди та підходи до життя. "Творча банда" уособлює відкритість та унікальність, тоді як "Суворе суспільство" більш жорстке і несприйнятливе до змін. У цій постанові висвітлюється парадокс суспільства, яке претендує на інклюзивність, але не здатне по-справжньому інтегрувати людей з інвалідністю.
Також французький гурт Christine and the Queens виконав нову версію культової пісні Едіт Піаф Non, je ne regrette rien.
Під сет диджея Myd паралімпійці вийшли на площі Згоди та пройшлися парадом Єлисейськими полями, згідно з протоколом закривала колону французька делегація.
У продовження мистецького перформансу артист Lucky LoveLucky Love — псевдонім французького співака Люка Брюєра, який народився без руки. виконав пісню My Ability разом із танцюристами на сцені — та частина, яка уособлює "Суворе товариство" починає "усвідомлювати свої упередження".
Також під час церемонії показали відеоролик, що простежує історію Паралімпійського руху з 1948 року та перших спортивних змагань, організованих у лікарні в Сток-Мандевілі.
Французький прапор на церемонії відкриття Паралімпіади підняли під звуки французького національного гімну "Марсельєза" в інтерпретації композитора Віктора ле Масне у виконанні ансамблю "Матеус".
Після офіційної промови президента Ігор 2024 року в Парижі Тоні Естанге виступив Ендрю Парсонс, президент Міжнародного паралімпійського комітету, а президент Франції Емманюель Макрон оголосив Ігри відкритими.
Паралімпійський прапор на сцену виніс Джон Макфолл, паралімпієць Пекіна 2008 року, срібний призер Паралімпійських ігор з легкої атлетики, а також перший астронавт з інвалідністю. Прапор підняли під час виконання паралімпійського гімну у виконанні Луани Помм'є.
Після цього двоє паралімпійців, суддя і тренер склали присягу від імені своїх колег і зобов'язалися поважати та просувати паралімпійські цінності: рішучість, рівність, натхнення і хоробрість.
Окрім цього, показали короткий ролик про подорож паралімпійського вогню від Сток-Мандевіля, села на північний захід від Лондона, яке вважається батьківщиною Паралімпійських ігор, до Парижу, де його запалили у саду Тюїльрі.
На церемонії виступив і французький музикант Себастьян Тельє — його виступ супроводжувало світлове шоу, розроблене Томасом Дешандоном.
У фіналі виступили Christine and the Queens, виконуючи легендарну пісню Патріка Ернандеса Born to be Alive.
Організатори зауважують, що це святкування — не лише про те, щоб побачити зміни, а й про те, щоб стати їхньою частиною. Це про використання творчості для формування кращого майбутнього.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media