Аніме на Олімпіаді та повернення легендарного к-поп-гурту: що сталося в серпні у Східній та Південно-Східній Азії

Новини Східної та Південно-Східної Азії. Колаж Суспільне Культура

Азійська культура, зокрема аніме та к-поп, потужно впливають на світ, навіть якщо ми того не бачимо (або не хочемо бачити).

Але спортсмени різних країн вдягають шкарпетки з улюбленим аніме-героєм на Олімпіаду або для натхнення виконують впізнавані рухи з улюбленого шоу. А світові музичні компанії звертаються до південнокорейських колег, оскільки їхній унікальний підхід до створення гуртів важко не відзначити.

Що привернуло увагу до культурного життя країн Східної та Південно-Східної Азії у серпні, розбиралося Суспільне Культура.

Натхненна аніме Олімпіада

У Парижі закінчились Олімпійські ігри, які стали не лише спортивними змаганнями, але й спражньою ареною для сучасної попкультури. Зокрема, спортсмени з різних країн показували свою любов до аніме різними способами — шкарпетками з улюбленим персонажем або впізнаваними жестами.

Уважні фанати поділилися найяскравішими моментами у соцмережах.

Японський бар'єрист Рашид Муратаке пройнявся духом популярного аніме "Химерні пригоди Джоджо" і став у позу, що нагадує фірмовий стиль серіалу.

Рашид Муратаке та герой аніме "Химерні пригоди Джоджо". Х/@Saitamagoated

Після здобуття першого в історії Іспанії олімпійського золота у чоловічому потрійному стрибку іспанський спортсмен Джордан Діас виконав кілька жестів з аніме "Атака титанів".

Колумбійська важкоатлетка Марі Лейвіс Санчес увійшла в історію Олімпійських ігор у Парижі, вигравши срібну медаль. А на її шкарпетках можна було побачити Манкі Д. Луффі від One Piece.

Колумбійська важкоатлетка Марі Лейвіс Санчес. Х/@bordybebop

Чоловіча естафетна команда Японії, яка фінішувала п'ятою на Олімпійських іграх, продемонструвала свою любов до аніме "Наруто", виконавши культовий прийом Узумакі Наруто з цього анімаційного фільму.

А після блискучого фінішу на 100-метрівці, коли американський спринтер Ноа Лайлз виграв золото, він виконав потужний жест із Dragon Ball, що викликало захоплення у натовпу.

Також перед кваліфікаційним забігом на 200 метрів він здивував усіх, зробовши знак рукою, який використовував Сатору Ґоджо.

Ноа Лайлз (справа) виконує жест з Dragon Ball, (зліва) повторює жест Сатору Ґоджо. Х/@AniNewsAndFacts, @JujutsuKaisenBR

Французька команда з фехтування на рапірах після завоювання бронзової медалі в чоловічій командній першості виконала синхронну позу з аніме Dragon Ball Z.

Французька команда з фехтування на рапірах виконує жест з аніме на Олімпійських іграх у Парижі. Х/@SupaChronicles

Італієць Лоренцо Нделе Сімонеллі також не соромився демонструвати свою любов до аніме. Перед півфінальним забігом на 110 метрів з бар'єрами він відтворив знакову позу Луффі з Gear 5, який сміється.

У змішаній естафеті 4х400 м команда Великої Британії імітувала жест Сатору Ґоджо з Jujutsu Kaisen.

Команда Британії імітує жест Сатору Ґоджо. Х/@vantaeprod

Водіння скутера у нетверезому стані: у неприємності втрапив учасник гурту BTS Шуґа

Зараз гурт BTS не веде активну діяльність, оскільки учасники проходять обов'язкову воєнну службу (активний в індустрії тільки Джін, який звільнився у червні 2024 року). Однак гурт все одно потрапив у заголовки медіа.

Цього разу через Мін Юнгі (сценічне ім'я — Шуґа), який втрапив у неприємний інцидент.

За даними поліції, Шуґу звинувачують у тому, що він керував електроскутером у стані алкогольного сп'яніння у Сеулі, повідомляє The Korea Herald. Медіа повідомляли, що концентрація алкоголю в крові артиста на той момент нібито становила 0,227 %, що значно перевищує поріг для призупинення дії ліцензії, який становить 0,08 %. Пізніше у поліції заявили, що концентрація алкоголю в крові була "на рівні відкликання ліцензії, але конкретну цифру важко підтвердити".

У поліції також вивчають питання, пов'язані з імовірною спробою Шуґи мінімізувати суворість покарання, використовуючи термін "електросамокат" замість "електричний скутер" у своїй публічній заяві з вибаченнями.

Крім того, водіння електросамокатів у нетверезому стані не підпадає під кримінальну відповідальність, а от електроскутери класифікуються як транспортні засоби і водія можуть покарати як штрафом, так і ув'язненням.

Шуґа зіткнувся зі ще більшою критикою за цей інцидент, оскільки він працює у соціальній службі. Управління військової служби має намір провести інспекцію, щоб перевірити, чи він сумлінно виконує обов'язки.

23 серпня Шуґа з'явився у відділок поліції Йонсан на допит щодо його справи.

Мін Юнгі на показі фільму "Угода з дияволом", 27 лютого 2023 року . Getty Images/Han Myung-Gu/WireImage

Пізніше, на сторінці BTS у Weverse, Мін Юнгі ще раз вибачився за інцидент: "Я щиро прошу вибачення за розчарування, яке моя погана поведінка спричинила шанувальникам і тим, хто виявляли мені любов. Я зробив велику помилку і забув про свій обов'язок відплатити всім вчинками, гідними тієї кількості любові, яку я отримав".

26 серпня у TV Chosun повідомили, що поліція вирішила, що немає необхідності в подальшому розслідуванні.

Там також розглянули і роз'яснили додатковий спірний момент, що скутер, на якому їхав Шуґа, не потребує номерного знаку, що вирішило частину суперечок, які виникли навколо цієї справи.

Ця подія викликала суперечки у соцмережах щодо того, чи отримують айдоли привілеї під час проходження обов'язкової військової служби.

У Адміністрації військової служби особового складу зазначили, що призначення на посаду працівника соціальної служби здійснюють тільки за результатами медичного огляду, а також враховують здібності людини: "Немає ніяких спеціальних стандартів, які застосовують через те, що хтось є знаменитістю".

Однак у 2011 році було виявлено, що частка корейських знаменитостей, які працюють на державній службі, у п'ять разів вища, ніж серед населення загалом.

Dear Alice: британсьий гурт із корейським змістом

На початку серпня південнокорейська компанія SM Entertainment представила свій перший британський к-поп-бойзбенд Dear Alice.

Гурт є результатом спільних зусиль компанії, а також північноамериканської корпорації Kakao Entertainment та британської розважальної компанії Moon & Back.

У Британії проводили кастинг, а от SM Entertainment надала експертизу в музиці, вокалі та хореографії.

До складу Dear Alice належать п'ять учасників: Декстер Грінвуд, Джеймс Шарп, Блез Нун, Олівер Квінн і Різ Картер.

"Навчання в SM було неймовірною подорожжю для всіх нас. Завдяки дивовижній підтримці працівників SM та корейських колег ми змогли отримати новий досвід. Цей процес зробив можливим створення фантастичної телепрограми та формування нашої команди", — сказав Декстер Грінвуд під час пресконференції в Лондоні.

З 17 серпня на BBC One та BBC iPlayer (але тільки для користувачів Великої Британії) можна переглянути 6-серійний документалньий серіал про 100 днів тренувань британських артистів у південнокорейській компанії.

Режисер Корі Юен помер у 2022 році, але про це ніхто не знав

Гонконгський режисер і хореограф Корі Юен помер у 2022 році, підтвердили у Федерації кінематографістів Гонконгу.

Це стало наслідком COVID-19. Але його родина тримала смерть режисера у таємниці. І лише у 2024 році про це розповів актор Джекі Чан, який віддав данину пам'яті Юену та іншим представникам індустрії, що померли.

Рік Юн (ліворуч) і Корі Юен (праворуч) на показі фільму про бойові мистецтва "Людина із залізними кулаками", 25 жовтня 2012 року. FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

Юен і Чан навчалися разом в Пекінській оперній школі. Їх та ще кількох друзів називали "Сім маленьких удач" або "Щаслива сімка" і вони відзначилися під час розквіту гонконгського кінематографу з кінця 1970-х до початку 1990-х років.

Спочатку Юен теж прагнув стати актором, але незабаром зайнявся бойовою хореографією, трюками та режисурою.

В Азії він зняв "Ніндзю у лігві дракона" (1982), "Легенду про червоного дракона" (1994) та "Мій батько герой" (1995).

Він створив хореографію та постановку бійок для шести фільмів у США, серед яких "Ромео повинен померти" та "Поцілунок дракона", а також для "Людей Ікс" 2000-х років. Він був хореографом бойових дій у сиквелі "Перевізник 2" разом зі своєю командою виконувачів трюків та екшн-командою.

У 2006 році Юен зняв карате-фільм, створений за мотивами серії файтингів Dead or Alive "DOA: Мертвий або живий" із зірками Голлі Вейланс, Джеймі Преслі, Девоном Аокі та Сарою Картер.

Корейці критикують айдолів та світових артистів за згадку Японії часів Другої світової дійни

Питання японської окупації в Південній Кореї досі стоїть надзвичайно гостро, навіть попри потепління стосунків між країнами.

Першою хвилю критики у серпні отримала британська співачка Адель.

На її концерті у Мюнхені (Німеччина) під час виконання пісні Rumour Has It на екрані з'явилася ілюстрація, що схожа на прапор прапор Висхідного сонця. Цей символ вважають подібним до свастики, а в Кореї він асоціюється з японським воєнними злочинами.

Відеоряд на концерті Адель був схожий на прапор Висхідного сонця, 2 серпня 2024 року. The KoreaTimes

Раніше Міністерство культури, спорту і туризму Південної Кореї заявило, що він нагадує про "історичні шрами та біль" корейського народу, так само як свастика "нагадує європейцям про жахіття Другої світової війни".

У відповідь на негативну реакцію корейських шанувальників Адель видалила зображення з відеозапису концерту, але без офіційних вибачень.

Крикика фанатів не оминула й корейських айдолів.

15 серпня у країні відзначають День національного визволення Кореї — день, коли Корея була звільнена від 35-річного японського колоніального панування.

З обуренням зіткнулись Йонджун із гурту Tomorrow X Together та Фелікс із гурту Stray Kids.

Перший опублікував в Instagram фотографії, зроблені в Японії, а Фелікс згадав про японський аніме-челендж для короткометражного відео, спілкуючись із фанатами у фан-застосунку Bubble.

Зважаючи на історичну вагу цього дня, шанувальники заявили про відсутність чутливості айдолів, оскільки, на їхню думку, недоречно ділитися зображеннями, пов'язаними з Японією, в такий важливий день.

Обидва артисти перепросили у фанатів, визнавши свою необізнаність.

У виданні The Korea Herald зазначають, що це особливість корейської індустрії, де айдоли не лише митці, що виступають на сцені, а й повинні бути прикладом для наслідування: "Це особливо важливо в Кореї, де індустрія розваг тісно пов'язана з національною ідентичністю".

Що варто подивитися

  • "Пачінко" (2 сезон)

Драматичний телесеріал, створений Су Г'ю за мотивами роману Лі Мінджин 2017 року.

Перший сезон вийшов на Apple TV+ 25 березня 2022 року. Він отримав схвальні відгуки критиків, зокрема за операторську роботу, сценарій та гру акторів.

Сюжет серіалу розповідає про чотири корейські родини, починаючи з 1915 до 1989 року. У 1931 році одна з героїнь залишає свою сім'ю в Кореї під владою Японії, щоб переїхати до корейського міста Осака, Японія, і почати там нове життя. Серіал детально розповідає про умови життя та дискримінацію корейських іммігрантів у японському суспільстві.

  • "Стажер"

Тайський лакорн розповідає про студента Раяна, який опиняється на стажуванні у продакшн-компанії, де знайомиться з пі'Джейном, асистентом режисера.

Страждання Раяна виливаються на його колег-стажерів, серед яких пара, що складається з менеджера роботи з клієнтами Бамі та редактора Те, Па в художньому відділі та Пай у продакшені.

Однак, продовжуючи навчання, Раян виявляє, що пі'Джейн добріший, ніж люди думають, а його серце іноді завмирає, і він ставить собі за мету завоювати серце Джейна.

Що варто послухати

  • Темін — Sexy In The Air

Sexy In The Air — це головний трек п'ятого корейського альбому Теміна і першого на лейблі BPM Entertainment. Цією платівкою він також відзначає свою десяту річницю як соліст.

За словами агенції, артиста, назва мала на меті показати, що Темін залишиться тим самим навіть попри зміни.

Також вперше у своїй кар'єрі Темін сам продюсував альбом, беручи участь у кожній частині виробничого процесу — від планування, написання пісень до зйомок музичного відео.

  • Nmixx — See that?

Nmixx — це південнокорейський жіночий гурт із шести учасниць, сформований у 2022 році Squ4d — сублейблом JYP Entertainment.

See that? — це головний трек третього мініальбому Fe3O4: Stick Out, він вийшов 19 серпня.

Гурт привертає увагу музичної індустрії своєю музикою mixx pop, яка поєднує два або більше жанрів у одній пісні, а також унікальним груповим світоглядом.

  • Bang & Jung & Yoo & Moon — Gone

Після тривалої перерви колишні учасники розформованого гурту B.A.P. возз'єдналися, виступаючи тепер під новою назвою.

Дебютувавши у 2012 році, гурт швидко здобув популярність завдяки унікальному на той момент звучанню, серед їхys[ найвідоміших пісень — No Mercy та One Shot.

Але у 2019 році колектив розпустили після закінчення контракту з TS Entertainment.

Презентуючи мініальбом Curtain Call, учасники повертаються під назвою Bang & Jung & Yoo & Moon – за прізвищами виконавців, замість того щоб використовувати оригінальну назву гурту.

"Ми б дуже хотіли виступати під оригінальною назвою, але виникли труднощі. Ми розглядали можливість створення нової назви та інші варіанти, але після того як ми виступали під цією назвою так довго, було важко вибрати нову",зазначили вони на пресконференції, присвяченій релізу.

Наймолодший член B.A.P, Зело, який виконує військовий обов'язок із грудня 2023 року, також надіслав свою підтримку

"Зело постійно запитує, чи може він чимось допомогти. Він хоче бути з нами, але зараз це фізично неможливо. Ми сподіваємося, що колись повернемося у складі п'яти учасників", — додають музиканти.

Доповнено 11 вересня заявою поліції про концентрацію крові в Шуґу.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media