Алжирська боксерка Іман Хеліф після перемоги на Олімпіаді подала позов про кібербулінг, у якому фігурують Джоан Ролінг, Ілон Маск та Дональд Трамп.
Про це пише Variety.
Головним відповідачем скарги є Twitter/X. Згідно з французьким законодавством, це означає, що позов подано проти неназваних осіб — водночас в ньому фігурують імена Ілона Маска, Джоан Ролінг та Дональда Трампа. Позов розмістили в Центрі протидії онлайн-цькуванню при прокуратурі Парижа.
Джоан Ролінг у своєму акаунті з 14,2 мільйона підписників опублікувала фото з бою Хеліф проти італійської боксерки Анджели Каріні. Британська письменниця написала, що алжирська боксерка була "чоловіком, який насолоджується стражданням жінки, яку він щойно вдарив по голові".
Колишній президент США Дональд Трамп також опублікував допис про цей бій, який супроводжувався фразою: "Я буду тримати чоловіків якомога далі від жіночого спорту!".
Ілон Маск, своєю чергою, поділився дописом американської плавчині Райлі Гейнс, яка стверджувала, що "чоловікам не місце в жіночому спорті". Засновник X підтримав її позицію ремаркою "абсолютно".
Скандал навколо Іман Хеліф на Олімпійських іграх
Іман Хеліф — одна з двох боксерок, які взяли участь у літній Олімпіаді-2024 попри те, що вони нібито не пройшли "гендерний тест", або "тест на стать", на чемпіонаті світу 2023 року в Нью-Делі. Друга боксерка — дворазова чемпіонка світу з Тайваню Лінь Ю Тін.
Хеліф дискваліфікували з торішньої світової першості за кілька годин до бою за золото. Змагання проходили під егідою Міжнародної федерації боксу (IBA), яку очолює росіянин Умар Крємльов і яку не визнає Міжнародний олімпійський комітет (МОК) через низку корупційних скандалів.
Згідно з заявою IBA, спортсменки не проходили тест на рівень тестостерону — натомість було проведено інше дослідження, деталі якого не розголошують. Федерація визначила, що атлетки не відповідають критеріям допуску та можуть мати "переваги" над іншими учасницями. Сам Крємльов запевняє, що в боксерок нібито знайшли чоловічі хромосоми (XY).
Також в IBA поставили під сумнів "справедливість" і "безпеку спортсменок" на Олімпіаді-2024 через допуск Хеліф і Лінь.
До 2023 року Хеліф брала участь у трьох чемпіонатах світу й у 2022-му виграла першу медаль — срібло. Лінь має два золота (2018, 2022) і бронзу (2019) з мундіалів. Обидві змагалися на Олімпіаді 2021 року: Іман вибула у чвертьфіналі, а Ю Тін — в 1/8.
Представник МОК Марк Адамс заявив, що "всі, хто змагається в жіночій категорії, відповідають правилам допуску" і "в їхніх паспортах вказано, що вони жінки".
"Це не питання трансгендерності. Хочу на цьому наголосити", — цитує Адамса The Guardian.
На думку МОК, Халіф і Лінь стали "жертвами раптового й свавільного рішення IBA" на чемпіонаті світу 2023 року, що було ухвалене "без належної процедури". Сам комітет змінювати правила посеред змагань без серйозних і науково обґрунтованих підстав не планує.
Попри гендерні суперечки, Іман Хеліф виграла олімпійське золото. Коли її запитали про попередні звинувачення, боксерка прокоментувала:
"Це лише надає моїй перемозі особливого смаку через ті нападки, які на мене здійснювали. Я повністю кваліфікована для участі в цих змаганнях. Я жінка, як і будь-яка інша жінка. Я народилася жінкою, живу як жінка і маю відповідні кваліфікації".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media