Британський музей визнав себе винним у зникненні 2000 артефактів: як це сталося

Британський музей в Лондоні. Ham, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Британський музей завершив внутрішнє розслідування та визнав, що порушив закон щодо обліку об'єктів. До такого висновку дійшли після того, як виявили зникнення близько 2000 артефактів з власної колекції. Представники музею зізналися, що частина з них могла бути втрачена або продана на металобрухт.

Про це повідомляє Artnews.

У грудні 2023 року Британський музей підтвердив, що близько 2000 артефактів зникли з його колекції. Ця ситуація змусила музей провести внутрішній аудит, який виявив, що заклад не дотримувався вимог законодавства Великої Британії щодо зберігання національних скарбів.

Згідно з Актом про державні архіви, музеї та бібліотеки у Великій Британії зобов'язані забезпечувати "базові стандарти збереження, доступу та професійного догляду". Також закон вимагає, щоб предмети зберігали під наглядом кваліфікованих працівників. За порушення цих вимог установи можуть втратити свої колекції, які можуть бути передані іншим організаціям або Національному архіву. Проте представник Британського музею зазначив, що заклад не зіткнеться з таким наслідком, попри визнані порушення.

За словами Джорджа Осборна, колишнього канцлера та голови зберігачів музею, а також Ніколаса Каллінана, директора музею, наразі розглядають низку заходів для забезпечення відповідності вимогам закону.

Станом на 2023 рік було вкрадено близько 1500 предметів, а приблизно 350 об'єктів були пошкоджені. Частина артефактів втратила дорогоцінні камені або золото. Проте завдяки допомозі ФБР вже повернули понад 600 предметів. Осборн зазначив, що це "набагато більше, ніж багато хто очікував".

У липні 2023 року старший куратор музею Пітер Гіггс був звільнений після того, як його звинуватили у крадіжці 1800 предметів, вартість яких оцінюють у 130 000 доларів, протягом десятиліття. Гіггс заперечує звинувачення і наразі не притягнутий до відповідальності, але музей оголосив, що подає на нього в суд.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media