"Жах на вулиці В'язів" не такий вже і страшний? У Британії змінили рейтинг фільму — тепер можна дивитися з 15 років

Фредді Крюгер із фільму "Жах на вулиці Вʼязів" (1984). Кадр із фільму

Британська рада з класифікації фільмів (BBFC) змінила рейтинг фільму "Жах на вулиці В'язів" з "18" (тільки для повнолітніх) до "15" (тільки для дітей віком від 15 років і старших), бо фільм оцінили як "стриманий" щодо кількості вбивств і крові на екрані.

Про це 12 серпня розповідає The Guardian.

"Жах на вулиці В'язів" — американський фільм жахів 1984 року режисера Веса Крейвена.

Фільм розповідає історію кількох старшокласників, яким сниться той самий кошмар про вбивцю з лезами на рукавиці — Фредді Крюгера. Сни з ним загадковим чином мають наслідки в реальності. Тому школярі намагаються з'ясувати, хто він і чому полює саме на них.

Під час першого британського прокату у 1985 році стрічка отримала рейтинг "18", який підтвердили під час перегляду рішення у 2013 році.

Але після нової заявки від студії Warner Bros., напередодні перевидання фільму у вересні, сертифікат було змінено на "15".

У BBFC зазначили, що організація часто переглядає класифікацію старих фільмів, застосовуючи до них оновлені правила, оскільки ns з часом змінюються.

Зокрема, останній раз рекомендації змінилися у березні 2024 року. Після опитування, у якому взяло участь 12 тисяч британців, у BBFC визнали, що люди більше стривожені "інтенсивним або реалістичним насильством", а от сцени вбивства, "які є більш фантастичними за своєю природою", не так сильно їх тривожать.

В організації додали, що у випадку із "Жахом на вулиці В'язів", хоча у фільмі є різні криваві моменти, "він є відносно стриманим з погляду крові та деталізації поранень, а вбивства часто залишають більше простору для уяви, ніж показують деталі, і здебільшого відбуваються у фентезійному контексті".

Раніше BBFC підвищила віковий рейтинг фільму "Мері Поппінс" із U (універсальний, підходить для всіх) до PG (рекомендовано перегляд із батьками) через використання "расово образливого" слова, що може бути "непридатними для дітей молодшого віку".

Слово, про яке йдеться, — це "готтентоти", назва народу кой-коїн, яку використовували нідерландські поселенці у Південній Африці, щоб імітувати їхню мову — зараз воно вважається расистським терміном.

"Зоряний шлях: Фільм" 1979 року також отримав підвищення з U до PG через "легке насильство і погрози", а от фільму "Бійцівський клуб" знизили рейтинг з 18 до 15, попри "сцени графічного і жорстокого насильства".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media