ЮНЕСКО та Міністерством культури та інформаційної політики провели триденний курс щодо питань захисту культурних цінностей під час збройного конфлікту.
Про це 12 серпня розповіли у Генеральному штабі ЗСУ.
На заході розглянули питання:
- запровадження механізму фіксації та розслідування злочинів проти культурної спадщини;
- поширення норм міжнародного гуманітарного права у цій сфері;
- впровадження вимог щодо їхнього дотримання,
- поширення знань щодо положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей.
Участь у курсі взяли представники структурних підрозділів цивільно-військової співпраці ЗСУ всіх рівнів, персонал інших частин Сил безпеки та оборони, Мінкульту, а також експерти у сфері культурної спадщини.
Долучилися також офіцери з Великої Британії, Нідерландів та інших країн-партнерів.
Учасники обговорювали можливості посилити спроможності України у секторі безпеки та оборони в контексті захисту культурних цінностей та поглиблення взаємодії державних інституцій з міжнародними безпековими та неурядовими організаціями у сфері боротьби зі злочинами проти об'єктів культурної спадщини.
Пограбування росіянами культурної спадщини України
Раніше постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявляла, що тільки з території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів.
Зокрема, росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
Також росіяни вивезли до окупованого Криму фонди Каховського історичного музею та пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці.
У Маріуполі армія РФ авіаударом знищила Художній музей імені Архипа Куїнджі. А радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко заявляв, що росіяни грабують маріупольські музеї. Експонати вони вивезли в окупований Донецьк, а найбільш цінні — до Росії.
Ташева порівняла такі пограбування з подіями Другої світової війни. І додала, що всі винні у викраденні історичних та культурних цінностей будуть притягнуті до відповідальності, а Росія буде змушена повернути експонати та відшкодувати знищене.
Агенція АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюють у промислових масштабах.
У липні 2024 року стало відомо, що росіяни пошкодили Херсонес Таврійський в Криму. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся в ООН, зазначивши, що ще з 2014 року РФ розпочала масштабну операцію зі знищення української культурної спадщини.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media