Перейти до основного змісту

Як кубізм та Пабло Пікассо надихнули художню гімнастку на створення номера для Олімпіади-2024 у Парижі | ФОТО

Тахміна Ікромова під час виступу зі стрічкою на літніх Олімпійських іграх 2024. Getty Images/Naomi Baker

Французький кубізм у мистецтві та архітектура надихнули художню гімнастку з Узбекистану Тахміну Ікромову на створення костюму для номера зі стрічкою на кваліфікаційних змаганнях з художньої гімнастики на Олімпіаді-2024 в Парижі.

Команда гімнастки побудувала виступ на згадках про французьку культуру, зокрема обрала французьку музику, стрічка була у кольорах французького прапора, а сам костюм містив елементи кубістичних картин, що нагадують творчість Пікассо. На спині спорстменки також було зображено Ейфелеву вежу.

Про кубізм

Кубізм — це стиль візуального мистецтва XX століття, який був створений художниками Пабло Пікассо та Жоржем Браком у Парижі між 1907 і 1914 роками.

Кубізм наголошував на плоскій, двовимірній поверхні картини, відкидаючи традиційні техніки перспективи, зменшення, моделювання та кіароскуро, заперечуючи давно встановлені теорії, згідно з якими мистецтво повинно наслідувати природу.

Кубістичні митці не були зобов'язані копіювати форму, текстуру, колір і простір. Замість цього вони представляли нову реальність у картинах, що зображували радикально фрагментовані об'єкти.

Пабло Пікассо, "Оголена жінка, що лежить", 11 березня 2022. Фото: AP Photo/Seth Wenig

На початковому етапі, що тепер називається "аналітичним кубізмом", мало уваги приділяли кольору; замість цього акцент робили на аналізі об'єкта та подальшій компіляції цікавих елементів, що виникали. Мистецтво ставало все більш абстрактним, і часто було важко чітко розрізнити предмет дослідження. Наприклад, картина під назвою "Скрипка та свічники" Жоржа Брака 1910 року демонструє цей підхід.

Згодом, коли кубізм досяг світової сцени, він увійшов у фазу, яка зараз відома як "синтетичний кубізм". Цей період мав більше кольору, менше затінення та дедалі більше використання різних матеріалів і фрагментів, склеєних разом у колаж. Часто в роботи вклеювали шматочки газет і нотних видань.

Художники, залучені до нього, перейшли до інших способів представлення об'єктів, таких як Пікассо із сюрреалізмом. Однак кубізм відкрив очі митців на інший спосіб візуалізації об'єктів, і тому мав важливий та далекосяжний вплив на майбутній розвиток мистецтва.

Про художника Пабло Пікассо

Пабло Пікассо — іспансько-французький художник, працював не тільки як живописець, але й як скульптор, гравер, кераміст та сценограф. Його творчий шлях тривав майже 80 років, протягом яких він створив тисячі робіт, що сприяли розвитку сучасного мистецтва. Легенда про Пікассо продовжує жити через його величезний внесок у світове мистецтво, і його роботи продовжують захоплювати публіку своєю життєвою силою та інноваційністю.

Серед найвідоміших робіт художника: "Авіньйонські панянки", "Жінка з віялом", "Скрипка та гітара", "Герніка".

Пабло Пікассо, "Герніка", 1937. Музей королеви Софії, Мадрид

Українка Таїсія Онофрійчук у фіналі змагань з художньої гімнастики на Олімпіаді-2024 в Парижі

16-річна Таїсія Онофрійчук відібралася до фіналу Олімпіади-2024 в особистому багатоборстві у художній гімнастиці. За всі чотири вправи вона отримала оцінку 135,750 — поступилася Софії Рафаеллі, що посіла перше місце, лише 3,350 бала. Фінал особистого багатоборства на Олімпіаді-2024 відбудеться у п'ятницю, 9 серпня. Більше читайте на Суспільне Спорт.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції