Французький співак і відеорежисер Вудкід (Woodkid), справжнє ім'я — Йоанн Лемуан, повторно висловив своє невдоволення з приводу нелегального використання своєї пісні Run Boy Run колишнім президентом США Дональдом Трампом під час його передвиборчих заходів.
Про це повідомляє Euronews.
Вудкід звернувся до Трампа через соціальні мережі з проханням припинити використовувати його пісню Run Boy Run, яка є гімном спільноти ЛГБТ+. Артист, який відкрито заявляє про свою належність до ЛГБТ+, вказав на іронію в тому, що консервативний кандидат вибрав саме цю пісню для своїх політичних мітингів.
За його словами, музичну композицію використовують у відео з фрагментами промов Трампа, що ніколи не отримувало офіційного дозволу від музиканта. Вудкід закликав свій лейбл реагувати й не бути спільником у цьому випадку.
Пісню Run Boy Run з альбому 2013 року The Golden Age вже використовували у різних рекламах, фільмах та телешоу, зокрема "Дивергенті", "Тому, що біжить лабіринтом", "Докторі Хто" та "Як уникнути покарання за вбивство". Проте також були випадки недоречного використання пісні. У 2016 році Вудкід вже висловлював незадоволення, коли його пісню вмикали під час демонстрації противників одностатевих шлюбів у Франції.
Пісні яких музикантів використовували без їхньої згоди
Вудкід не є першим музикантом, який висловив заперечення проти використання своїх пісень Дональдом Трампом без дозволу. Серед артистів, які вже заявляли про подібні інциденти: Creedence Clearwater Revival, Tom Petty, Neil Young, The Rolling Stones та Adele.
Інший випадок — невдоволення Брюса Спрінгстіна у 2016 році щодо використання Дональдом Трампом пісні Born in the U.S.A. як патріотичного гімну. Насправді ж композиція — це критика зневажливого ставлення до ветеранів В'єтнамської війни.
Також Ріанна вимагала, щоб Трамп перестав використовувати Don’t Stop the Music після того, як пісня прозвучала на мітингу 2018 року. Гурт R.E.M. був обурений використанням їхніх треків Losing My Religion, Everybody Hurts та It’s the End of the World as We Know It (And I Feel Fine на мітингах.
"Будь ласка, знайте, що ми не схвалюємо використання нашої музики цим шахраєм і аферистом", — сказав басист R.E.M. Майк Міллс. Лідер гурту Майкл Стайп лаконічно заявив: "Не використовуйте нашу музику або мій голос для вашої дурної маскарадної кампанії".
На початку цього року спадкоємці Шинейд О'Коннор попросили Трампа перестати використовувати її хіт 1990 року Nothing Compares 2 U на політичних мітингах. "Протягом усього свого життя відомо, що Шинейд О'Коннор жила за суворим моральним кодексом. Тому з обуренням ми дізналися, що Дональд Трамп використовує її пісню Nothing Compares 2 U на своїх політичних мітингах" — зазначають вони.
Випадки, коли артисти вимагали припинити використання їхніх творів, часто виникають у США, оскільки політичні кампанії можуть законно купувати ліцензії на музичні композиції для мітингів, хоча артисти мають право видаляти свої пісні з цього списку.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media