Міжнародна група вчених знайшла і дослідила викопні рештки людини флореської (з острова Флорес в Індонезії), яку ще називають "гобітом", їм близько 700 тисяч років. Вчені дійшли висновку, що плечова кістка гомініда була на 9–16 % менша і тонша, ніж попередні знахідки цього виду.
Про це повідомляє журнал Nature.
Викопні рештки вперше знайшли в печері Мата Менге на острові Флорес у 2013 році, однак їхня цінність була досліджена в лабораторії у 2015 році. Розкопки різних культурних шарів печери тривали до 2023 року, а вже 6 серпня науковці опублікували результати своїх досліджень зубів та плечових кісток людини флореської (Homo floresiensis).
Вчених зацікавило екстремальне зменшення розміру тіла представників виду. Предки цього виду раннього середнього плейстоценублизько 700 тисяч років тому мали ще менші щелепи та зуби. Вчені наводять у приклад менший ніж звичний розмір і товщину плечової кістки на 9–16 %, яку знайшли в печері Мата Менге. Ця знахідка дає можливість зрозуміти, що ця людина флореська була менша, ніж всі раніше знайдені представники цього виду. Також це найменший людиноподібний примат періоду раннього середнього плейстоцену, який коли-небудь знаходили.
За оцінками дослідників, ріст представників виду не був більшим за 1 метр.
За рештками зубів, які вчені називають "надзвичайно малими", вдалося припустити, що цей вид людиноподібних походить від людини прямоходячої (Homo erectus) з острова Ява. Мається на увазі ранній вид азійської людини прямоходячої, яка довгий час населяла острів Флорес.
"Це було настільки маленьким, що зазвичай це дитина. Але ми знали, що людина флореська має малий розмір і маленькі зуби та щелепи, тому нам потрібно було підтвердити, — розповів для Euronews Юсуке Кайфу, професор-антрополог Токійського університету, який брав участь у дослідженні. — Результати були несподіваними. З результатів було настільки очевидно, що це була доросла людина. У мене були змішані почуття щастя та хвилювання від чіткого результату".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media