Емфізема через куріння: Девід Лінч хотів би продовжувати знімати, але через хворобу не може виходити з дому

Режисер Девід Лінч курить сигарету під час показу фільму "Твін Пікс" на 70-му щорічному Каннському кінофестивалі, 25 травня 2017 року . Matthias Nareyek/Getty Images

Американський режисер Девід Лінч розповів, що у нього емфізема, викликана курінням, і він не може виходити з дому через ризик зараження COVID. Однак кінематографіст не планує йти на пенсію, хоча нині може керувати зйомками лише віддалено.

Про це 6 серпня розповідає The Guardian.

За словами Лінча, емфізема з'явилася через його тривале куріння: "Тому я сиджу вдома, подобається мені це чи ні. Я не можу виходити на вулицю. Я можу пройти лише невелику відстань, перш ніж у мене закінчиться кисень".

Він додає, що тому боїться захворіти, оскільки навіть застуда може дати ускладнення.

Лінч також розповідає, що йому важко було відмовитися від куріння, оскільки це було щось "що я абсолютно любив, але врешті-решт воно мене вкусило".

"Для мене це було частиною мистецького життя: тютюн і його запах, підпалювання, куріння, відкидання назад, розслаблення, куріння, роздуми над роботою, роздуми над чимось — ніщо в цьому світі не може бути таким прекрасним, як це. Тим часом це вбиває мене".

Саме через це Лінч каже, що навряд чи колись знову буде режисерувати, а якщо й буде, то не зможе робити це особисто. Однак, кажучи, що "я б зробив це дистанційно, якби до цього дійшло", він додає, що йому б цього не хотілося.

Емфізема, також відома як хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), переважно викликана курінням, забрудненням повітря та впливом пилу і хімічних речовин на роботі. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 2030 року вона стане третьою основною причиною смертності в усьому світі.

Що відомо про Девіда Лінча

Девід Лінч — американський кінорежисер, музикант, художник і актор.

Його стрічки вирізняються елементами сюрреалізму, атмосферою жаху і марень, дивними й відразливими образами та оригінальною музикою.

Лінч отримав номінації на премію "Оскар" за найкращу режисуру за фільми "Людина-слон" (1980), "Синій оксамит" (1986) та "Малголленд-драйв" (2001).

Його фільм "Дикі серцем" (1990) отримав "Золоту пальмову гілку" Каннського кінофестивалю. Серед інших відомих фільмів — "Дюна" (1984), "Загублене шосе" (1997) та "Внутрішня імперія" (2006).

Лінч і Марк Фрост створили серіал "Твін Пікс" (1990–1991), і він також був співавтором сценарію та режисером приквелу "Твін Пікс: Вогню, іди зі мною" (1992) та серіалу "Твін Пікс: Повернення" (2017).

Лінч отримав численні нагороди, зокрема "Золотого лева" за життєві досягнення у 2006 році та почесну премію "Оскар" у 2019 році.

Група критиків, скликана газетою The Guardian, 2007 року оголосила, що "після всіх дискусій ніхто не може заперечити висновок про те, що Девід Лінч є найважливішим кінорежисером сучасної епохи".

У лютому 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, Лінч виступив із підтримкою українського народу та засудив країну-агресорку.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media