Новозеландсько-британський співак Деніел Бедінгфілд вважає, що штучний інтелект — майбутнє музики і кожен, хто бореться проти нього, ризикує залишитися позаду. Він навіть записав альбом, повністю створений за допомогою ШІ.
Про це розповідає The Guardian.
Бедінгфілд став відомим у 2001 році завдяки хіту Gotta Get Thru This, який приніс йому номінацію на "Греммі", а однойменний альбом був номінований на BRIT Award.
Музикант був одним із перших артистів, який відкрито заявив про використання штучного інтелекту у творчості й що активно користується генератором Udio.
Він записав новий альбом за допомогою ШІ, і навіть розробив власний застосунок Hooks, який поєднує музику зі згенерованим відео.
Бедінгфілд вважає, що кожен повинен мати можливість створювати музику і що відсутність здібностей не повинна ставати на заваді. Зокрема, він говорить, що доступ до технології має бути і в дітей, щоб вони могли писати хіти змалечку: "Я хочу, щоб шестирічна дитина створила шедевр".
"Можна буде продовжувати і без штучного інтелекту. Але питання буде в тому, навіщо це робити? Навіщо боротися з ним, якщо за два дні ви можете мати цілий госпел-хор, який співатиме ваш приспів?", — додає музикант.
Позови музичних лейблів до розробників ШІ
Раніше Суспільне Культура розповідало що найбільші музичні компанії світу (Sony Music, Universal Music Group і Warner Records) подали до суду на два стартапи через ймовірне порушення авторських прав.
Позови стосувалися стартапів Suno і Udio: у скаргах зазначено, що компанії створюють такі пісні, що навіть найвідданіші фанати не можуть відрізнити згенеровану мелодію від автентичної. І це свідчить про зловживання каталогом захищених авторським правом записів для тренування своїх систем.
Наприкінці липня 2024 року проєкти подали свої перші відповіді до суду, заперечуючи будь-які звинувачення і стверджуючи, що позови є спробою придушити менших конкурентів.
Вони, зокрема, заявили, що лейбли бояться ШІ, як раніше індустрія вважала, що синтезатори, драм-машини та інші інструменти замінять музикантів.
Також вони додали, що забороняють користувачам створювати пісні, які очевидно імітують реальних виконавців.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media