Дослідження Британської профспілки телерадіомовлення, розваг, комунікацій і театру (BECTU) показало, що більше половини працівників кіно і телебачення досі залишаються без роботи після страйків у Голлівуді в 2023 році.
Про це повідомляє The Guardian.
В опитуванні взяли участь 2300 працівників кіно і телебачення. З них лише 6 % повністю відновили зайнятість через рік після спільного страйку профспілки SAG-AFTRA та Гільдії сценаристів Америки.
Водночас 52 % працівників британського кіносектору не мають роботи, 51 % — у телевізійній драматургії, 57 % — у несценарному телебаченні та 53 % — у рекламі.
Зазначають, що особливо страждає різноманітність галузі: 44 % темношкірих британців, 41 % азійці або азійських британців та 40 % представників змішаних та мультиетнічних груп планують покинути індустрію протягом наступних п'яти років. Для порівняння, серед білих респондентів такий намір мають 37 %.
Працівники старшого віку також набагато рідше мають роботу: 31 % у віці 18–24 років наразі безробітні порівняно з 46 % у віці 24–34 років, 50 % у віці 35–44 років, 57 % у віці 45–54 років, 58 % у віці 55–64 років та 68 % у віці понад 65 років.
Окрім цього, на рішення покинути індустрію впливає і наявність обов'язків з догляду за дітьми. 41 % таких респондентів планують залишити галузь протягом наступних п'яти років, порівняно з 36 % серед тих, хто не займається вихованням дітей. Серед респондентів з інвалідністю ці цифри становлять 42 %, а серед тих, хто не має інвалідності, — 37 %.
Респонденти опитування відзначили суттєві фінансові збитки та вплив на психічне здоров'я. 70 % сказали, що мають проблеми з ментальним станом.
"За 25 років я ніколи так не боровся за роботу, як зараз. За сім місяців у мене взагалі нічого не було. Я відчуваю себе використаним і відкинутим", — поділився один респондент, продюсер серіалів.
"Індустрія змінює форму. І це не тимчасово, а схоже на довгострокову зміну. То був один із найважчих років, які я коли-небудь переживав, як фінансово, так і емоційно. Нас не підтримують жодним чином", — наголосив респондент-скульптор.
Голова BECTU Філіпа Чайлдс, своєю чергою, сказала, що потрібно спрямувати зусилля на покращення ситуації для робітників: мовляв, вони мають вирішальне значення для успіху сектору, але несуть основний тягар галузевих змін.
"Якщо галузь найближчим часом не вживе відчутних колективних заходів, ми побачимо величезний відтік кваліфікованих кадрів і подальше погіршення галузевого розмаїття, а також тривалі проблеми з психічним здоров'ям і виснажливі фінансові труднощі", — акцентувала вона.
Що відомо про страйки в Голлівуді
4 травня 2023 року голлівудські сценаристи вийшли на страйк. Вони вимагали підвищення заробітних плат, покращення умов праці та захист від ШІ. Гільдія письменників Америки заявляла, що хоче, щоб провідні голлівудські студії та мережі регулювали використання ШІ у творчих проєктах.
14 липня до страйку сценаристів приєдналися актори. Вони назвали цей момент "екзистенційним": мовляв, ера стримінгів погіршила умови їхньої праці, а також рівень компенсації.
За час страйкування акторів та сценаристів деякі проєкти зупинили й заморозили.
Наприклад, зйомки римейку класичного науково-фантастичного фільму Фріца Ланга 1927 року "Метрополіс" для Apple TV+ скасували. Через страйк зупинили виробництво низки серіалів, серед яких "Дивні дива", "Початкова школа Ебботт", "Кобра Кай" тощо. Також Disney офіційно переніс релізи наступних частин "Аватара", "Зоряних воєн" та більшості фільмів Marvel.
Страйк вплинув і на проведення церемонії нагородження премії "Еммі", яку офіційно перенесли на січень 2024-го.
Страйк тривав 148 днів і сценаристи завершили його аж у жовтні. У грудні профспілка акторів ратифікувала новий договір.
SAG та AFTRA страйкували неодноразово, до і після злиття у 2012 році. Перший страйк SAG розпочався у грудні 1952 року. Останній страйк відбувся у 2000 році й став найдовшим в історії страйком акторів проти Американської асоціації рекламних агентств: актори пікетували 182 дні, починаючи з травня і закінчуючи жовтнем. Тоді зірвалися переговори щодо компенсації за роботу акторів у телевізійній та інтернет-рекламі.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media