З 1950 до 2019 року майже кожна третя дитина (а це близько 200 тисяч осіб) постраждали від жорстокого поводження. Усі вони перебували під опікою державних і релігійних організацій у Новій Зеландії.
Про це 24 липня розповідає BBC.
Королівська комісія з розслідування насильства в опіці у Новій Зеландії провела дослідження. У висновку вказано, що всі ці діти зазнали тих чи інших форм насильства, включно зі зґвалтуваннями, ураженнями електричним струмом та примусовою працею.
Звіт комісії — це результат шестирічного розслідування, в якому взяли участь майже 3000 людей. З них понад 2300 — жертви, а решта — свідки, члени родин постраждалих, працівники закладів тощо.
Це розслідування стало найбільшим і найдорожчим у Новій Зеландії наразі, його вартість становить близько 170 млн новозеландських доларів (понад 4 млрд гривень). А вага усіх матеріалів приблизно 14 кілограмів.
Багато з тих, хто зазнали насильства, походили з соціально незахищених або маргіналізованих спільнот, включно з корінним народом Нової Зеландії маорі та мешканцями Тихоокеанських островів, а також людьми з інвалідністю.
У звіті зазначають, що жертви з-поміж маорі та тихоокеанських народностей зазнавали більшого фізичного насильства і часто їх "принижували через етнічну належність та колір шкіри".
Крім того, вищий рівень сексуального насильства спостерігали саме у релігійних закладах. Лідери цих організацій намагалися приховати це, переводячи насильників в інші місця і заперечуючи свою провину.
У дослідженні також зазначено, що багато жертв померло, не дочекавшись правосуддя.
Прем'єр-міністр Крістофер Лаксон попросив вибачення, назвавши результати дослідження "темним і сумним днем в історії Нової Зеландії як суспільства".
Він повідомив, що ще занадто рано говорити про те, скільки уряд планує виплатити жертвам як компенсацію, і додав, що офіційно перепросить 12 листопада.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media