На сайті представництва президента України 12 липня з'явилася петиція, щоб зберегти пагорби Юрковицю та Щекавицю від забудови. На їхній території пропонують створити Національний парк "Київські пагорби".
Автором петиції є Сергій Литвяк — військовослужбовець ЗСУ, 30 ОМБр імені князя Костянтина Острозького.
Петицію підтримали київські клуби та музичні промоутери, зокрема інформацію поширили на офіційних сторінках "Схеми" та клубу на Кирилівській, 41.
Наразі петиція має 2781 з 25 000 потрібних голосів. Підписи можна лишити ще 87 днів.
У петиції йдеться, що якщо пагорби Юрковицю та Щекавицю забудують, то кияни втратять пам'ятку культурного значення, а культурний кластер Подолу виселиться.
Автори петиції також додають, що саме на цих київських пагорбах починався Київ.
Промоутери вважають видання дозволу на забудову пам'ятки немислимим, коли Україна веде війну за "кожен сантиметр" української території.
Вони повідомили, що попередня петиція набрала достатню кількість голосів. Однак Київська міська військова адміністрація її не підтримала, оскільки забудовник "Керамблоки-Інвест" отримав дозвіл на освоєння єдиної зеленої зони Подолу. Активісти підкреслюють, що навіть з успішним будівництвом ЖК інфраструктура Подолу не впорається з таким житловим навантаженням.
Тож громадський сектор пропонує створити на основі Юрковиці, Щекавиці й навколишніх зелених зонах Національний парк "Київські пагорби".
В петиції від 12 липня 2024 року до президента України Володимира Зеленського, опублікованій Сергієм Лятвиком, є заклик до упорядкування законодавчої бази про забудову. Також Лятвик пропонує створити Національний парк з площею близько 70 гектарів. Станом на час написання новини вдалося зібрати 2751 підпис.
В лютому суд дозволив вести забудову на території Китаївського городища. В травні 2024-го МКІП пропонувало створити на території пам'ятки національний парк. Це рішення може допомогти вберегти історико-культурний комплекс від забудови.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media